Antalya Havadis

65 yaş üstü bireyler, Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’nde haftada iki gün spor yapıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI AKTİF YAŞLI HİZMET MERKEZİ’NİN ÜYELERİ GÜNE SPOR İLE BAŞLIYOR. YAŞLI BİREYLER, HAFTADA İKİ GÜN 9.30-11.30 SAATLERİ ARASINDA SPOR YAPARAK HEM BEDENSEL, HEM DE RUHSAL OLARAK DİNLENİYOR.

65 yaş üstü bireyler, Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’nde haftada iki gün spor yapıyor
45 views
17 Eylül 2021 - 13:10

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’nin üyeleri güne spor ile başlıyor. Yaşlı bireyler, haftada iki gün 9.30-11.30 saatleri arasında spor yaparak hem bedensel, hem de ruhsal olarak dinleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hizmet verilen Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’nde sabah sporu aktivitesi başladı. Atatürk Kültür Merkezi otoparkının yanında yer alan Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’nde 65 yaş üstü bireylere kendilerini daha iyi hissedebilecekleri bir ortam sunuluyor. 600’ün üzerinde üyesi bulunan merkezde, yaşlılara hem bedensel hem de ruhsal destek sağlanıyor.

Pazartesi, perşembe günleri yapılan spor aktivitesinde temel gevşeme ve denge egzersizleri yapılıyor. Merkezde ayrıca İngilizce, Almanca, temel oyunculuk, müzik, ahşap boyama, resim gibi kursların yanında zihinsel beceri aktiviteleri gerentolojik danışmanlık, fizyoterapi sağlık hizmetleri veriliyor. Merkezdeki aktiviteler, pandemi kurallarına uygun, sosyal mesafeye uyularak gerçekleştiriliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.