Antalya Havadis

ABB Başkan Danışmanı Atasoy: “Biyoçeşitliliğin korunması son derece önem”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULUSLARARASI BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK GÜNÜ NEDENİYLE ONLİNE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ. ANTALYA’NIN BİYOÇEŞİTLİLİK AÇISINDAN SON DERECE ZENGİN BİR KENT OLDUĞUNA VURGU YAPILAN SÖYLEŞİDE, BAŞKAN DANIŞMANI LOKMAN ATASOY, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BİYOÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI İÇİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI.

ABB Başkan Danışmanı Atasoy: “Biyoçeşitliliğin korunması son derece önem”
47 views
25 Mayıs 2021 - 13:11

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü nedeniyle online bir söyleşi gerçekleştirdi. Antalya’nın biyoçeşitlilik açısından son derece zengin bir kent olduğuna vurgu yapılan söyleşide, Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, Büyükşehir Belediyesi’nin biyoçeşitliliğin korunması için yaptığı çalışmaları anlattı.

ABB TV’de yayınlanan ‘Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’ konulu söyleşide Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Lokman Atasoy Biyomühendis Hüseyin Çağlar İnce ile çevre konulu bir sohbet gerçekleştirdi. Türkiye ve Antalya’nın biyoçeşitliliğinin anlatıldığı söyleşide konuşan İnce, “Muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye’de doğada 80 bin canlı türü var. Her canlının eko sistemde insan yararına dokunan onlarca faydası var. Bu nedenle biyoçeşitliliğin korunması son derece önemli” dedi.

Çevre bilinci

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in çevre ile ilgili konulara büyük bir hassasiyet ile yaklaştığını dile getiren Lokman Atasoy çevre bilinci oluşturulması konusunda yapılan çalışmaları anlattı. Örnek bir çalışmaya imza atıldığını belirten Atasoy, Büyükşehir Belediyesi olarak Antalyalıları kentin yanı başındaki doğal güzelliklerle buluşturabilmek adına Yeşilçam Yürüyüş Yolu Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyledi. Atasoy, vatandaşların bir rehbere ihtiyaç duymadan doğada kendi başlarına yürüyüş yapabileceği bir ortam oluşturulduğunu belirterek, Zeytin Yolu Doğa Yürüyüş parkuru için de çalışmaların sürdüğünü anlattı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.