Antalya Havadis

Akseki’de tarih ve kültür sempozyumu

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) AKSEKİ MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) TARAFINDAN AKSEKİ’NİN TARİH VE KÜLTÜRÜNÜ KONU ALAN BİR SEMPOZYUM DÜZENLENDİ. ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞEN AKSEKİ TARİH VE KÜLTÜR SEMPOZYUMUNUN AÇILIŞINA AKSEKİ KAYMAKAMI VOLKAN HÜLÜR, ALKÜ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. ÖZGÜR KASIM AYDEMİR, HAYIRSEVER İŞ İNSANI ALİ METİN DURUK VE AKSEKİ MYO MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ TOLGA GÜL KATILDI. 4 OTURUM ŞEKLİNDE DÜZENLENEN SEMPOZYUMDA AKADEMİSYENLER HAZIRLADIKLARI BİLDİRİLERİ SUNDULAR.

Akseki’de tarih ve kültür sempozyumu
110 views
20 Mayıs 2021 - 16:01

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından Akseki Tarih ve Kültür Sempozyumu düzenlendi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Akseki Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından Akseki’nin tarih ve kültürünü konu alan bir sempozyum düzenlendi. Çevrimiçi gerçekleşen Akseki Tarih ve Kültür Sempozyumunun açılışına Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir, Hayırsever iş insanı Ali Metin Duruk ve Akseki MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Gül katıldı. 4 oturum şeklinde düzenlenen sempozyumda akademisyenler hazırladıkları bildirileri sundular.

“Akseki tarihimizin önemli bir parçası”

Şehir dışında bulunan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın yerine Sempozyuma katılan ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir, ilk olarak katılımcılara Rektör Kalan’ın mesajını iletti. Ardından konuşmalarına devam eden Aydemir, “Akseki medeniyet tarihimizin çok önemli bir parçasıdır. Akseki’nin tarihi özelliklerinin yanı sıra kültürel değerleriyle birlikte ilim insanları tarafından tanıtılması çok önem arz ediyor. Bizler kalkınma ve gelişmenin ilim yoluyla olabileceğini inanan, öğreten ve bunun örneğini sunan, bu noktada memleketine, bulunduğu coğrafyaya ve insanlarına katkı sunmayı görev edinmiş bir medeniyetin mensuplarıyız. Türkiye’de Akseki denince ilk olarak akla ekonomi ve güven temelli bir olgu geliyor ama biz bu sempozyumda ekonominin temelini oluşturan tarihi ve kültürel kaynaklara dikkat çekmek istedik” diye konuştu.

“Akseki’nin zengin bir tarih ve kültür dokusu bulunuyor”

Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, “Dışardan gelen insanlar buraya geldikten sonra buranın kıymetli bir coğrafya olduğunu anlıyor. Gerçekten Akseki’nin zengin bir tarih ve kültür dokusu bulunuyor. Buradan yetişen insanlar gerçekten ülkemize damga vuruyor” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.