Antalya Havadis

Alanya Belediyesi işçi ve işvereni buluşturuyor

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, ARTAN İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM SAĞLAMAK AMACIYLA 2014 YILINDAN BU YANA ALANYA BELEDİYE BİNASI İÇİNDE HİZMET VEREN İSTİHDAM OFİSİNE YENİSİNİ EKLEDİ. ALANYA BELEDİYESİ, HACET MAHALLESİ YÜRÜYÜŞ YOLU ÜZERİNE KURULAN ALANYA BELEDİYESİ KARİYER VE İSTİHDAM OFİSİ’Nİ HAYATA GEÇİREREK VERİ TABANINI GENİŞLETTİ VE İŞVEREN-İŞ ARAYANLAR ARASINDAKİ İLETİŞİMİN HIZLANMASINI SAĞLADI.

Alanya Belediyesi işçi ve işvereni buluşturuyor
50 views
19 Eylül 2021 - 13:10

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, artan işsizlik sorununa çözüm sağlamak amacıyla 2014 yılından bu yana Alanya Belediye Binası içinde hizmet veren istihdam ofisine yenisini ekledi. Alanya Belediyesi, Hacet Mahallesi yürüyüş yolu üzerine kurulan Alanya Belediyesi Kariyer ve İstihdam Ofisi’ni hayata geçirerek veri tabanını genişletti ve işveren-iş arayanlar arasındaki iletişimin hızlanmasını sağladı.

“Veri tabanı oluşturularak işçi-işveren buluşuyor”

Daha iyi hizmet ve birimin daha ulaşılabilir olması adına Hacet Meydanı’nda kurulan Alanya Belediyesi Kariyer ve İstihdam Ofisi’ne gelen vatandaşlar yaş, meslek, iş gücü, beceri ve iletişim gibi detaylı bilgileri alınarak veri tabanına kaydediliyor. İş ihtiyacı olan vatandaşlar ile iş gücü ihtiyacı olan işverenlere ait oluşturulan bu veri tabanı sayesinde işçi-işveren iletişimi sağlanıyor ve işsizlik sorununa çözüm üretiliyor.

“7 yılda 12 bin 401 kişi müracaat etti”

Alanya Belediyesi Kariyer ve İstihdam Ofisi’ne, 2014-2021 tarihleri arasında hizmet noktasına 12 bin 401 kişi müracaatta bulunurken bunlardan 2 bin 816 vatandaşın İŞKUR kaydı yapıldı. 6 bin 447 kişi iş görüşmesine yönlendirilirken, 2 bin 503 kişi de farklı sektör ve iş yerlerine yerleştirildi.

“Yeni ofisimizde vatandaşlarımıza daha ulaşılabilir olacağız”

Alanya Belediyesi İstihdam Birimi Sorumlusu Hatice Göksu, yaptığı açıklamada vatandaşlar ve iş verenler arasında bağ kurmak istediklerini vurgulayarak “Alanya Belediyesi ve İŞKUR arasında imzalanan protokolle İŞKUR hizmet noktası olarak Başkanımız Adem Murat Yücel’in destekleriyle 2014 yılından beri Alanya Belediye binası içerisinde hizmet vermekteyiz. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Belediyemiz, şimdi de vatandaşlarımıza daha ulaşılabilir olmak ve daha iyi hizmet vermek adına Hacet Meydanı’nda Kariyer ve İstihdam Ofisi’ni vatandaşlarımızın ve işletmelerin hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Ofisimiz aracılığıyla iş arayan vatandaşlarımızla iş verenleri, herhangi bir sorumluluk yüklemeden bir araya getirmeye çalışıyoruz. Böylelikle ilçemizdeki istihdam sorununa çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.