Antalya Havadis

ALKÜ’de turizm animasyonu konuşuldu

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) ALTSO TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU TURİZM ANİMASYONU PROGRAMI TARAFINDAN “TURİZM ANİMASYONU-DÜNÜ-BUGÜNÜ-GELECEĞİ” KONULU ÇEVRİM İÇİ KONFERANS DÜZENLENDİ.

ALKÜ’de turizm animasyonu konuşuldu
166 views
12 Mayıs 2021 - 12:00

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu Turizm Animasyonu Programı tarafından “Turizm Animasyonu-Dünü-Bugünü-Geleceği” konulu çevrim içi konferans düzenlendi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Covid-19 pandemi sürecinde turizm sezonun yaklaşmasıyla birlikte çevrim içi konferanslar düzenlemeye devam ediyor. Akademisyen ve sektör temsilcileri bir araya gelerek konuya ilgi duyanları ve bölüm öğrencilerini, turizm animasyonun geçmişten günümüze yaşanan değişimleri hakkında bilgilendirdi.

ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu (MYO) Turizm Animasyonu Programı akademisyeni Öğr. Gör. M. Bilgin Karademir’in moderatörlüğünü üstlendiği “Turizm Animasyonu-Dünü-Bugünü-Geleceği” konulu çevirim içi konferansa, Mersin Üniversitesi MYO Turizm Animasyonu Programı Öğr. Gör. Kurtuluş Onur Kaya, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ender Özbek, Ege Üniversitesi Bergama MYO Turizm Animasyonu Programı Başkanı Öğr. Gör. Yonca Ginyol Güçer, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm MYO Turizm Animasyonu Programı Öğr. Gör. Arda Tunaseli, Profesyonel animasyon Yöneticileri Derneği Yönetim Kurul Üyeleri Önder Bulut ve Oktay Sezer konuşmacı olarak katıldı.

Çevrim içi konferansta açılış konuşmasını gerçekleştiren moderatör Öğr. Gör. M. Bilgin Karademir, “Deniz kum güneş üçgeninin yanı sıra misafirlerin otellerde konaklama sürelerini uzatmak, aynı zamanda sürdürülebilir bir turizmin alt yapısını oluşturmak adına turizm animatörlerimiz önemli bir misyona sahiptir. Sanatsal, sportif, kültürel becerilerinin yanı sıra iletişim becerisi yüksek birden fazla yabancı dil bilen eğlenen, eğlendiren birer kültür elçileridir” dedi.

Karademir, ayrıca animasyon aktivitelerinden bu faydaların yaratılması iyi formasyona sahip ve nitelikli bir animasyon kadrosunun istihdam edilmesi ile mümkün olacağını belirterek sektörde yer alan animatörlerin artık ön lisans mezunu öğrencilerden oluşturulması gerektiğini ifade etti. Öte yandan Öğr. Gör. M. Bilgin Karademir, katılımcı konuşmacıların ve kendisinin ALKÜ’yü temsilen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Turizm Akademisyenleri Derneği ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği iş birliğiyle hazırlanan, Turizm sektörü ve üniversitelerin de katılımıyla gerçekleştirilecek olan ‘Türkiye Turizm Zirvesi’nde Turizm Animasyonu komisyonunda yer alan üyelerden oluştuğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.