Antalya Havadis

ALKÜ’ye Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi’nden ziyaret

UKRAYNA ULUSAL HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ (NATİONAL AVİATİON UNİVERSİTY) ULUSLARARASI İLİŞKİLER FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. YURİY VOLOŞKİN VE BERABERİNDEKİ HEYET, ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ’NE (ALKÜ) ZİYARETTE BULUNDU.

ALKÜ’ye Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi’nden ziyaret
140 views
25 Ağustos 2020 - 15:10

Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi (National Aviation University) Uluslararası İlişkiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yuriy Voloşkin ve beraberindeki heyet, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne (ALKÜ) ziyarette bulundu.

Üniversitenin Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu, Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Cengiz ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Ortamevzi, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Derman Vatansever Bayramol ile Ukrayna Alanya Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Kahya ve dernek temsilcileri katıldı.

Ziyarette Rektör Kalan, ALKÜ’nün mevcut durumu ve projelerin hakkında bilgilendirme yaptı. Bilgilendirmenin ardından, ALKÜ ve Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi arasında gerçekleştirilebilecek eğitim ve akademik alandaki işbirlikler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Rektör Kalan, işbirlikleri konularında atılacak adımları değerlendirme fırsatı bulduklarını ifade ederek, gidilecek yol haritası üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalan, ziyaretinden dolayı Voloşkin ile dernek temsilcilerine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.