Antalya Havadis

ALTİD’te turizm masaya yatırıldı

MHP ALANYA İLÇE TEŞKİLATI TURİZM KOMİSYONU BAŞKANI SELÇUK GÜVEN ÜLKER, ALANYA TURİSTİK İŞLETMECİLER DERNEĞİ (ALTİD) YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ. ZİYARETTE, PANDEMİ DOLAYISIYLA TURİZMDEN ELDE EDİLECEK GELİRİN SAĞLANAMAMASI, İSTİHDAMIN DÜŞÜK SEYRETMESİ, SEKTÖRDE YAŞANAN İŞSİZLİK VE KALİFİYE PERSONEL SORUNU GÖRÜŞÜLDÜ.

ALTİD’te turizm masaya yatırıldı
76 views
11 Kasım 2020 - 14:50

MHP Alanya İlçe Teşkilatı Turizm Komisyonu Başkanı Selçuk Güven Ülker, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yönetimini ziyaret etti. Ziyarette, pandemi dolayısıyla turizmden elde edilecek gelirin sağlanamaması, istihdamın düşük seyretmesi, sektörde yaşanan işsizlik ve kalifiye personel sorunu görüşüldü.

Selçuk Güven Ülker, beraberindeki heyetle ALTİD yönetimiyle bir araya geldi. İkili görüşmelerin sağlandığı ziyarette, pandemi dolayısıyla turizmden elde edilecek gelirin sağlanamaması, istihdamın düşük seyretmesi, sektörde yaşanan işsizlik ve kalifiye personel sorunu, iyi seviyede yabancı dil bilen personel ihtiyacı, turizm esnafı iş öncesi eğitimleri ve şehir planlaması konuları başta olmak üzere birçok konu masaya yatırıldı.

“Sonuç raporu oluşturulacak”

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Şehrimizin ve turizm ekonomimizin başarısı ve çıkarları doğrultusunda tüm siyasi partilerimizin turizm komisyonlarıyla ortak hareket ediyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız istişareler sonucunda elde edeceğimiz raporları bir araya getirerek ortaya koyacağımız sonuç raporunu ilgili mercilere ileteceğiz ve takipçisi olacağız. Alanya özelinde ve ulusal ölçekte sorunlarımızı giderme çabasında olacağız. Kısa, orta ve uzun vadede, sorunlarımızı siyasetin desteğiyle bürokratik alanlarda çözmek gerekiyor. Siyasi ilçe teşkilatlarımızın oluşturduğu turizm komisyonlarının başarıya giden yolda kilit rol üstleneceği inancındayım” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.