Antalya Havadis

Antalya Bilim Merkezi’nin kapıları öğrencilere açıldı

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN RESMİ AÇILIŞINI İLERLEYEN GÜNLERDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ANTALYA BİLİM MERKEZİ’NİN KAPILARI ATÖLYE ÇALIŞMALARI İÇİN ÖĞRENCİLERE AÇILDI. ŞUBAT AYINDAN İTİBAREN SADECE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR YAPAN ÖĞRENCİLERİN KABUL EDİLDİĞİ BİLİM MERKEZİ, ŞİMDİ ANTALYA’DAKİ TÜM OKULLARIN ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLAYACAK.

Antalya Bilim Merkezi’nin kapıları öğrencilere açıldı
43 views
07 Ekim 2021 - 15:11

Kepez Belediyesi’nin resmi açılışını ilerleyen günlerde gerçekleştireceği Antalya Bilim Merkezi’nin kapıları atölye çalışmaları için öğrencilere açıldı.

Kepez Belediyesi’nin, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) işbirliğiyle eski Dokuma Fabrikası’nda 12 bin 500 metre kare alana kurduğu Antalya Bilim Merkezi, Antalya’daki tüm okulların öğrencilerine kapılarını araladı. Şubat ayından itibaren sadece bilimsel çalışmalar yapan öğrencilerin kabul edildiği Bilim Merkezi, 6 Ekim Çarşamba gününden itibaren de okullardan gelen öğrencileri ağırlamaya başladı. Bilim Merkezi’nin ilk konukları Yenimahalle İlkokulu ve Dedeman İlkokulu öğrencileri oldu.

“Uygulamalı eğitimler verildi”

Öğrenciler, Antalya Bilim Merkezi’nde sanal gerçeklik uygulamaları ile bilimsel ve teknolojik buluşmaların yapılacağı eğitim ortamlarını, teknolojik aletlerin çalışma prensiplerinin uygulamalı olarak öğretildiği atölyeleri, eğlenerek bilimin öğrenilebileceği sergi salonlarını, el becerilerinin geliştirildiği, hem de bilimsel ürünlerin ortaya koyulduğu bilim ve sanatın bir arada yürütüldüğü STEM+A atölyelerini, bilimsel gösterilerin ve söyleşilerin yapılacağı çok amaçlı salonları gezdi. Antalya Bilim Merkezi’nin laboratuvar ve atölyelerinde de öğrencilere uygulamalı eğitimler verildi. Öğrenciler bilim merkezindeki uzmanlarla birlikte deneyler yaptı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.