Antalya Havadis

Antalya’da ‘geleceğe nefes’ seferberliğiyle fidanlar toprakla buluştu

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI, GELECEK NESİLLERE DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE BIRAKMAK İÇİN BAŞLATILAN 11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ’NDE VARSAK KİRİŞÇİLER MEVKİİNDE FİDANLARIN TOPRAKLA BULUŞTURULMASINA DESTEK OLDU. YAZICI, ANTALYA’NIN TÜM İLÇELERİNDE, SAAT 11.11’DE FİDANLARIN TOPRAKLA BULUŞTUĞUNU İFADE ETTİ.

Antalya’da ‘geleceğe nefes’ seferberliğiyle fidanlar toprakla buluştu
75 views
11 Kasım 2020 - 14:00

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Varsak Kirişçiler mevkiinde fidanların toprakla buluşturulmasına destek oldu. Yazıcı, Antalya’nın tüm ilçelerinde, saat 11.11’de fidanların toprakla buluştuğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlattığı etkinlik kapsamında bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 ilde aynı anda gerçekleşecek. Bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 ülkenin katılacağı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşacak.

Vali Ersin Yazıcı, Antalya’nın Kepez ilçesi Varsak Kirişçiler mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Vali Yazıcı, “Şehrimiz ağaç ve orman zenginliği bakımından Türkiye’nin önde gelen illerinden olsa da biz bu yeşilliğimizi ve orman varlığımızı daha da arttırmaya devam edeceğiz. Ormanlar hepimizin bildiği gibi bir ülkenin akciğerleri, en büyük zenginliği ve yaşam kaynağıdır. Sağlıklı yaşayabilmemiz için temiz hava temiz su ve temiz toprağa ihtiyacımız var. Aldığımız nefesten tutunda hayat bulduğumuz suyun ana kaynağı ormanlarımızdır. Bu nedenle ormanları korumak tüm insanlığın ortak görevidir” diye konuştu.

“Ormansız bir yurt, vatan değildir”

Ormanların öneminden bahseden Vali Yazıcı, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ormansız bir yurt, vatan değildir.’ diyerek ormanların bizler için nedenli önemli olduğuna işaret etmiştir. Bizler ‘Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz.’ düsturuyla hareket eden bir medeniyetiz” ifadelerini kullandı

“Geleceğe Nefes” seferberliğiyle Antalya’nın tüm ilçelerinde, saat 11.11’de fidanların toprakla buluştuğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Ülkemize hediye edeceğimiz fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılar için nefes olacaktır.” diye konuştu.

“Ağaçlarımızın ormana dönüşmesini diliyorum”

Konuşmasının sonunda 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kutlayan Vali Yazıcı, “Daha yeşil bir Türkiye için ‘Bugün fidan, Yarın Nefes’ sloganıyla diktiğimiz fidanlarımızın ağaca, ağaçlarımızın ormana dönüşmesini diliyorum. Bu anlamlı çevre seferberliğinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.