Antalya Havadis

Atatürk ve Türk bayrağı desenli maskeyi gören komutan maskeyi çöplerin arasından çıkardı

ANTALYA’NIN DÜNYACA ÜNLÜ SAHİLİNDE YAPILAN DENİZ DİBİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARINDA POŞET POŞET PLASTİK VE CAM ŞİŞELER, KIRIK CAMLAR, METAL EŞYALAR, ATIK MASKELER VE ÇEŞİTLİ ATIKLAR ÇIKARILDI. ÇIKARILAN MASKELERİN ARASINDA ÜZERİNDE ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞI DESENLİ OLAN MASKENİN YERDE OLDUĞUNU FARK EDEN SAHİL GÜVENLİK KOMUTANI, MASKEYİ ÇÖPLERİN ARASINDAN ÇIKARTIP ALDI.

Atatürk ve Türk bayrağı desenli maskeyi gören komutan maskeyi çöplerin arasından çıkardı
82 views
19 Eylül 2020 - 22:11

Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde yapılan deniz dibi temizlik çalışmalarında poşet poşet plastik ve cam şişeler, kırık camlar, metal eşyalar, atık maskeler ve çeşitli atıklar çıkarıldı. Çıkarılan maskelerin arasında üzerinde Atatürk ve Türk bayrağı desenli olan maskenin yerde olduğunu fark eden Antalya Sahil Güvenlik komutanlığında görevli uzman çavuş , maskeyi çöplerin arasından çıkartıp aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Uluslararası Kıyı Temizliği Günü’ kapsamında Konyaaltı sahilinde deniz dibi temizliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) dalgıçları da destek verdi. Sabah saat 08.00 sıralarında suya dalan dalgıçlar, yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda denizden topladıkları çöpleri poşetlere doldurdu. Ellerindeki çöp dolu poşetlerle teker teker kıyıya çıkan dalgıçlar, oluşturulan zemine çöpleri boşalttı. Çöplerin içinden plastik ve cam şişeler, kırık camlar, metal eşyalar, atık maskeler ve çeşitli atıklar çıktı. Atık maskelerin içerisinde bulunan üzerinde Atatürk ve Türk bayrağı fotoğrafının yer aldığı maskeyi fark eden sahil güvenlik komutanlğında görevli uzman çavuş , maskeyi bulunduğu yerden aldı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu Başkanı Lokman Atasoy, denizlerin ve kıyıların korunmasının Antalya’nın en öncelikli konularından olduğuna dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesinin sadece deniz araçlarının denetimi, deniz suyu kalitesinin izlenmesi, kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları yapmadığını söyleyen Atasoy, “Tüm yaptığımız çalışmaların yanı sıra denizlerin korunması yönünde bilinçlendirme çalışmalarına önem veriyoruz. Bugün de 19 Eylül Uluslararası Kıyı Temizliği Günü kapsamında Lara ve Konyaaltı plajlarında bazı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Konyaaltı plajında deniz dibi temizliği, Lara’da da kıyı temizliği etkinliği yapıyoruz. Çıkarılan atıklar sergilenecek. Ziyaretçilerin bu konuda bilinçli olmaları gerektiği konusunda mesajlar verilecek” dedi.

Atıklar sergilendiğinde çevrenin ve doğanın öneminin vurgulanacağını aktaran Atasoy, denizlerin sadece ekonomik olarak katkı sağlamadığı, sağlık ve çevre açısından kente önemli bir değer kattığı mesajını verdi. Atasoy, “Antalya’nın şehirle iç içe olan denizlerinin temiz kalması gerek, gelecek nesillere aktarılması en büyük sorumluluktur. İlgili kurumların ve ziyaretçilerin bu sorumluluğu üstlenmesi son derece önemlidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.