Antalya Havadis

ATSO Fikir Yarışması’nda başvuru süresi uzatıldı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) BAŞKANI DAVUT ÇETİN, CUMHURİYETİN 100. YILINDA ANTALYA’YA “SİMGE” BİR ESER KAZANDIRMAK İÇİN AÇILAN “CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ESERİ PROJESİ’NİN BAŞVURU SÜRESİNİN KAMUOYUNUN YOĞUN İLGİSİ ÜZERİNE 15 EKİM’E KADAR UZATILDIĞINI AÇIKLADI.

ATSO Fikir Yarışması’nda başvuru süresi uzatıldı
36 views
25 Eylül 2021 - 10:10

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Cumhuriyetin 100. Yılında Antalya’ya “simge” bir eser kazandırmak için açılan “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Eseri Projesi’nin başvuru süresinin kamuoyunun yoğun ilgisi üzerine 15 Ekim’e kadar uzatıldığını açıkladı.

7’den 70’e herkesin katılımına açık olan fikir yarışmasının beklenenin üzerinde bir ilgi gördüğünü belirten Davut Çetin Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Cumhuriyetin 100.Yılını kentte simge bir eserle taçlandırmak istediklerini hatırlattı. Amaçlarının büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucularının aziz hatıralarını anmak olduğunu söyleyen Çetin, gelecek nesillerin bu gururu yaşamasını ve yaşatmasını sağlamak olduğunu kaydetti.

Bu eserle, Cumhuriyetin başarısının sembollerinden birisi ve Türkiye’nin vitrini olan Antalya’nın tarihi ve doğal zenginliklerinin yanı sıra, 21. yüzyılın çağdaş, yenilikçi, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri sevgi, saygı, hoşgörüyle kucaklayan bir kent olduğunu göstermek arzusunda olduklarını kaydeden ATSO Başkanı Çetin Antalya’da Cumhuriyetin 100. Yılı simge eseri ne olması gerektiği sorusunu bilim insanından sanatçıya, öğrenciden ev hanımına tüm Antalyalıları Cumhuriyetin 100. Yılı Eseri Projesi için birlikte düşünmeye davet ettiklerini kaydetti.

Çetin şöyle devam etti: ” Cumhuriyetin ilke ve değerlerini en iyi şekilde temsil edecek; özgün, yenilikçi, sürdürülebilir, uygulanabilir, Antalya kenti doğal, kültürel ve tarihi yapısına uygun, geçmişten günümüze kentin tarihi, kültürel birikimi ve belleğinin izlerini taşıyan en iyi 10 fikir, ATSO, SİAD’lar platformu, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Kent Konseyi ve TMMOB’a bağlı Meslek Odaları temsilcilerinden oluşan Çalışma Komitesi tarafından belirlenerek kamuoyuna açıklanacak. En iyi 10 proje fikrinden değerlendirme kriterlerini tam olarak karşılayanların her birine 5 bin TL ödenecek. Proje seçimi için geniş katılımlı çalıştay düzenlenecek, paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinin fikir ve önerileri de dikkate alınacak.”

Fikir başvurularının Oda’nın resmi internet sitesi atso.org.tr’de yer alan online form aracılıyla alınacağını belirten Davut Çetin, “Yaş sınırlaması yok. Eser, geçmiş ve gelecek konseptiyle ve Antalya’nın gelecekteki simge eserlerinden birisi olarak düşünülmelidir. Antalya’nın sosyal, kültürel, turistik yaşamına zenginlik katmalıdır. Eser fikir önerileri, heykel, eğitim projesi, müze, kütüphane, konsept sokak, denizaltı müzesi gibi farklı niteliklerde olabilir, ancak proje eseri için sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk, finansman imkanları ve verimliliği koşulları dikkate alınacaktır. .” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.