Antalya Havadis

Başkan Uysal: “Coğrafi işaretler, gençler için bir eğitim çalışması”

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, YÖRESEL ÜRÜNLER VE COĞRAFİ İŞARETLER TÜRKİYE ARAŞTIRMA AĞI (YÜCİTA) PROF. DR. YAVUZ TEKELİOĞLU’NUN ÇALIŞMALARININ GENÇLER İÇİN DE EĞİTİM ÇALIŞMASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Başkan Uysal: “Coğrafi işaretler, gençler için bir eğitim çalışması”
38 views
03 Ekim 2021 - 11:10

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA) Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu’nun çalışmalarının gençler için de bir eğitim çalışması olduğunu söyledi.

YÜciTa Başkanı Prof. Dr. Tekelioğlu, Başkan Uysal ile makamında bir araya geldi. Prof. Dr. Tekelioğlu, YÜciTA’nın Antalya 3. Uluslararası Coğrafi İşaretler Semineri bitiş bildirgesiyle 15 Ekim 2012’de kurulduğunu aktardı. YÜciTA’nın vizyonunun Türkiye’nin coğrafi işaretler alanında faaliyet gösteren en önemli sivil aktörü olmak şeklinde ortaya koyan Prof. Dr. Tekelioğlu, bu çerçevede, YÜciDER-Gİ adıyla bir yayın organına da artık sahip olduklarını aktardı.

Prof. Dr. Tekelioğlu, derginin amacının kamuoyunda coğrafi işaretlerle ilgili farkındalık oluşturan, konu ile ilgili Türkiye ve başta Avrupa Birliği olmak üzere uluslararası uygulama ve gelişmeleri yakından izleyen bir araştırma ve bilgi platformu oluşturmak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tekelioğlu, “Başarının simgesi Sevgili Ümit Uysal’a özvarlığımız coğrafi işaretlere adanmış bir yaşamın anısı olarak” şeklinde imzaladığı dergi sayısını Başkan Uysal’a takdim etti. Başkan Uysal, ise ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yaptığınız bu çalışmalar ülkemiz için çok önemli olmakla birlikte gençler için de bir eğitim çalışması” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.