Antalya Havadis

Büyükşehirden, katı yakıt satıcılarını bilgilendirme toplantısı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKLAŞAN KIŞ AYLARI ÖNCESİNDE KENTİN HAVASININ TEMİZ KALMASI İÇİN, KÖMÜR SATICILARINA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

Büyükşehirden, katı yakıt satıcılarını bilgilendirme toplantısı
38 views
08 Ekim 2021 - 14:10

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan kış ayları öncesinde kentin havasının temiz kalması için, kömür satıcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Antalya’nın 19 ilçesindeki katı yakıt satıcıları ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden teminini gerçekleştirmiş oldukları belge üzerinden satışını sürdüren katı yakıt satıcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda 2021-2022 döneminde satışı gerçekleşecek olan kömür ve diğer katı yakıt ürünlerinin sahip olması gereken kriterler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

“Vatandaşa belge uyarısı”

Vatandaşların da en az katı yakıt satıcıları kadar bir takım yükümlülükleri olduğunu ifade eden Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mesut Çınar “Vatandaşların ısınma maksatlı kullanmakta oldukları yakıtları tercih ederken Antalya Büyükşehir Belediyesi uygunluk belgesi yani analiz belgesi olan kömürleri ve satış yerlerini tercih etmeleri son derece önemli. Kömür Tedariki gerçekleştirilirken katı yakıt satış uygunluk belgesi sorulması ve bu belgeleri olan kömürlerin tüketilmesi şehrimizin hava kirliliğine maruz kalmaması için büyük önem taşımakta” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.