Antalya Havadis

Büyükşehir’in Geleneksel Ramazan Etkinlikleri sürüyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN RAMAZAN AYI BOYUNCA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR. ÇEVRİMİÇİ DÜZENLENEN ETKİNLİKLER KAPSAMIMDA DÜN AKŞAM TİYATRO FAYTON’UN SAHNELEDİĞİ ‘MEDDAH VE MEŞK-İ MUHABBET’ EVLERDEN İZLENDİ.

Büyükşehir’in Geleneksel Ramazan Etkinlikleri sürüyor
59 views
16 Nisan 2021 - 14:30

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Ayı boyunca gerçekleştireceği Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Çevrimiçi düzenlenen etkinlikler kapsamımda dün akşam Tiyatro Fayton’un sahnelediği ‘Meddah ve Meşk-i Muhabbet’ evlerden izlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan Etkinlikleri; bu yıl pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Özel tiyatroları da destekleyen etkinliklerin ilkinde Düşevi Tiyatro Ekibinin Hazırladığı “Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” izleyicilerle buluşmuştu.

“Nostalji yaşanıyor”

İkinci gün Beyoğlu Sanat grubunun Gölge Oyunu “Karagöz’ün İftar Daveti” üçüncü gün ise Tiyatro Fayton topluluğunun “Meddah ve Meşk-i Muhabbet” ile devam etti. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından izleyiciyle buluşan etkinlikler Ramazan nostaljisi yaşattı.

“Çevrimiçi etkinlikler”

Ramazan ruhunu yaşatmak amacıyla özel olarak hazırlanan ve farklı tiyatro gruplarının yer aldığı “Çevrimiçi Ramazan Eğlenceleri” 30 gün boyunca her akşam saat 18.00’da ABB TV Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya hesaplarından canlı olarak yayınlanıyor.

“Ramazan etkinliklerinde ilk hafta”

Ramazan 4. Gün Kavuklu ve Pişekar 1 ‘’Ortaoyunu’’ – Mavi Bisiklet, Ramazan 5. Gün Ramazana Özel Direklerarası Müzikleri – Penguen Sanat, Ramazan 6. Gün, Kavuklunun Kısmeti ‘’Ortaoyunu’’ – Kırmızı Kalem, Ramazan 7. Gün, İbiş ile Memiş – Tiyatro Fayton

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.