Antalya Havadis

Dr. Ünal Hülür: “Tüm dünyanın sağlığına kavuşmasındaki kilit, sağlık çalışanları hemşirelerdir”

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÜNAL HÜLÜR, TÜM DÜNYANIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASINDAKİ KİLİT SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HEMŞİRELER OLDUĞUNUN ALTINA ÇİZEREK “SALGIN DÖNEMİNDE ÜLKEMİZ DAHİL TÜM DÜNYANIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASINDA KİLİT SAĞLIK ÇALIŞANI OLARAK HEMŞİRELERİN NE KADAR ÖNEMLİ VE VAZGEÇİLMEZ OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA KONMUŞTUR” DEDİ.

Dr. Ünal Hülür: “Tüm dünyanın sağlığına kavuşmasındaki kilit, sağlık çalışanları hemşirelerdir”
113 views
17 Mayıs 2021 - 12:10

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, tüm dünyanın sağlığına kavuşmasındaki kilit sağlık çalışanlarının hemşireler olduğunun altına çizerek “Salgın döneminde ülkemiz dahil tüm dünyanın sağlığına kavuşmasında kilit sağlık çalışanı olarak hemşirelerin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğu bir kez daha ortaya konmuştur” dedi.

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısı ile yazılı bir basın açıklaması gerçekleştiren Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, korona virüs salgınında ön saflarda gayret gösteren hemşirelere teşekkürlerini iletti.

“Hemşireler, salgının görülebileceği her birimde ve her yaş grubuna hemşirelik hizmeti sunmaktadır”

Hemşirelerin salgın döneminde zorlu koşullarda çalıştığını belirten Dr. Ünal Hülür, “Dünyanın her yerinde hemşireler; sınırlı kaynaklarla, en zorlu koşullarda, zaman mekan kavramı olmadan, büyük bir özveriyle, sağlık hizmeti sunmak için çalışmaktadır. 2020 yılından beri Covid-19 salgını mücadelesinde yedi gün 24 saat, ön safta, hastalarla yakın temasta çalışan hemşireler, Covid-19 salgının görülebileceği her birimde ve her yaş grubuna hemşirelik hizmeti sunmaktadır. Salgın döneminde ülkemiz dahil tüm dünyanın sağlığına kavuşmasında kilit sağlık çalışanı olarak hemşirelerin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğu bir kez daha ortaya konmuştur” diye konuştu.

“Kötüleşen hastaların yoğun bakım süreçlerine şahitler”

Hemşirelerin salgın sürecinde stres altında çalıştıklarını belirten Hülür, “Antalya İl sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşların da Covid-19 salgın mücadelesinde etkin/etkili görev aldığı bilinmektedir. Sağlık Bakanlığımızın hazırladığı rehberler doğrultusunda hemşirelik hizmetlerini yeni bakım algoritmaları oluşturarak sunmaktalar. Kişisel koruyucu ekipmanla çalışmanın ve bulaş riskinin verdiği stres gibi zorlukları yanında, çok kısa sürede kötüleşen hastaların yoğun bakım süreçlerine şahit olarak mesleklerini icra etmekteler” şeklinde konuştu.

“Fedakarca hizmetler için şükranlarımı sunuyorum”

Hemşirelere teşekkürlerini ileten Hülür, “Covid-19 salgını sürecinde Filyasyon, 2. Ve 3. Basamak Sağlık Hizmetleri ve Aşılama Hizmetleri gibi alanlarda zorlu mücadelenin en ön saflarında bulunan sağlık kahramanı olan hemşirelerin verdiği fedakarca hizmetler için şükranlarımı sunar, 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12 -18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlarım” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.