Antalya Havadis

Dünya genelinde her şey dahilde en iyi 5 otelden 4’ü Türkiye’den seçildi

TRAVEL BOOK’UN AVRUPA’DAKİ EN İYİ 25 HER ŞEY DAHİL OTELİ BELİRLEDİĞİ ANKETİNDE, İLK 5’TEKİ 4 OTEL TÜRKİYE’DEN SEÇİLDİ. LİSTENİN İLK 10’UNDA İSE TÜRKİYE’DEN 6 OTEL YER ALDI. TURİZMCİ RECEP YAVUZ İSE KONU İLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “TÜRKİYE DÜNYA TURİZMİNDE BİR ‘HER ŞEY DAHİL ÜLKESİ’ OLARAK ANILIYOR” DEDİ.

Dünya genelinde her şey dahilde en iyi 5 otelden 4’ü Türkiye’den seçildi
44 views
31 Mayıs 2021 - 16:10

Travel Book’un Avrupa’daki en iyi 25 her şey dahil oteli belirlediği anketinde, ilk 5’teki 4 otel Türkiye’den seçildi. Listenin ilk 10’unda ise Türkiye’den 6 otel yer aldı. Turizmci Recep Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye dünya turizminde bir ’her şey dahil ülkesi’ olarak anılıyor” dedi.

Turizmci Recep Yavuz, çevrimiçi turizm portalı Travel Book’un, Avrupa’daki ’En iyi 25 her şey dahil oteli’ belirlemek için okuyucularıyla yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Okuyucuların seçtiği ilk 5 otelin 4’ünün Türkiye’den olduğunu belirtti. Yavuz, Türkiye’ye uçuşların kısıtlı olduğu İspanya, Yunanistan ve Portekiz’in sürekli pompalandığı ve korona endişesinin devam ettiği bu süreçte turistin tercihlerinin değişmediğini söyledi.

“Antalya bu konuda dünyanın en önemli destinasyonu”

Antalya’nın bu konuda dünyada en iyi destinasyon olduğunu söyleyen Turizmci Recep Yavuz, Sevsek de sevmesek de bir gerçeği tekrar teyit eden bir sonuç. Türkiye, ’her şey dahil’ sistemde Avrupa’nın en güçlü ülkesi, Antalya da bu konuda dünyanın en önemli destinasyonu. Bu gerçekle ne yapacağımıza biz karar verelim. Sistemi tekrar gözden geçirir revize mi ederiz, kusurlu yanlarını eleyerek yeniden mi yazarız, başka imkanlarla harmanlayıp dünya turizmine yeni bir ürün mü sunarız, bizim gelecekteki konumuz olmalıdır” dedi.

“20 bin kişi hayır dedi”

Ankette ’Her şey dahil tercih eder misiniz’ diye de sorulduğunu belirten Yavuz, “Yaklaşık 30 bin okuyucunun 20 bini ’hayır’ yanıtı vermiş. Bu cevabı verip yine ’her şey dahil’ oteli tercih edenleri bir kenara bırakarak, gerçekten kalabalıktan uzak, dinlenme, daha sakin ve huzurlu tatil konusunda hassasiyet taşıyan kitlenin de az olmadığını hesaba katarak düşünmek gerek” diye konuştu.

“Türkiye dünya turizminde bir ’her şey dahil ülkesi’ olarak anılıyor”

Türkiye dünya turizminin ’her şey dahil ülkesi’ olarak anılıyor diyen Yavuz, “Türkiye dünya turizminde bir ’her şey dahil ülkesi’ olarak anılıyor. Turist de bunu böyle biliyor ve zaten yıllardır da test ediyor ve hatta talebi de o yönde. Talep o yönde olunca yeni tesisler de ’her şey dahil’e kilitleniyor. Korona sürecinde de sanırım sistem ana hatlarıyla devam ediyor. Diğer tatil ülkeleri sistemi kopyalayıp uygulamaya çalışsalar da pek başarılı oldukları söylenemez” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de yer alan 6 otelin 5’i Antalya’dan”

En iyi 25 her şey dahil otel içinde ilk 10’da Türkiye’den yer alan 6 otelin 5’i Antalya’dan. 2’nci sırada Seven Seas Hotel Blue Side-Antalya, 3’üncü sırada Sherwood Dreams Resort Boğazkent-Antalya, 4’üncü sırada Xanadu Island Turgutreis-Muğla, 5’inci Sirene Belek Hotel Kadriye-Antalya, 8’inci sırada Liberty Hotels Lara-Antalya, 9’uncu sırada Güral Premier Belek-Antalya yer alıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.