Antalya Havadis

Kapasitesi iki katına çıkarılan Konaklı Arıtma Tesisi sezona yetişecek

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALANYA-KONAKLI ARITMA TESİSİ’NDE BAŞLATTIĞI İYİLEŞTİRME VE REHABİLİTASYON ÇALIŞMASIYLA KAPASİTESİNİ İKİ KATINA ÇIKARIYOR. YAKLAŞIK 13 MİLYON LİRAYA MAL OLMASI BEKLENEN YATIRIMIN BU AY İÇİNDE TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR.

Kapasitesi iki katına çıkarılan Konaklı Arıtma Tesisi sezona yetişecek
59 views
13 Nisan 2021 - 13:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya-Konaklı Arıtma Tesisi’nde başlattığı iyileştirme ve rehabilitasyon çalışmasıyla kapasitesini iki katına çıkarıyor. Yaklaşık 13 milyon liraya mal olması beklenen yatırımın bu ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, atık su arıtma altyapısını ve tesislerin standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Bu kapsamda Alanya- Konaklı Arıtma Tesisi’nde kapsamlı bir iyileştirme ve rehabilitasyon çalışması yürütülüyor. Proje ile arıtma tesisinin kapasitesi iki katına çıkartılıyor.

“13 milyona mal olacak”

Alanya’nın batısındaki mesken ve turizm tesislerine atık su arıtma hizmeti sunan Konaklı Atıksu Arıtma Tesisi’nde iyileştirmelerle birlikte muhtelif yerlerde atık su altyapısı basınç hatları yapımı işi de sürdürülüyor. Yaklaşık olarak 13 milyon TL’ye mal olması beklenen çalışmanın bu ay içinde tamamlanması planlanıyor.

“Turizm sezonuna yetişecek”

Yapımı hızla devam eden ve yüzde 90 seviyesine ulaşan proje kapsamında, Konaklı Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki kullanılamaz durumda olan havalandırma havuzu yıkılarak yeni bir havalandırma havuzu inşa edildi. Tesisin betonarme işleri tamamlanırken, 4 dinlendirme havuzunun zemin betonlarını sökme çalışmaları sürüyor. Elektromekanik ekipmanlar iyileştiriliyor ve tesis işleme kapasitesi 15 bin ton/gün’den 30 bin ton/gün’e, yani iki katına çıkarılıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.