Antalya Havadis

Kepez Belediyesi’nde tapu işlemleri kolaylaştırıldı

KEPEZ BELEDİYESİ VE KEPEZ TAPU MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA “ ELEKTRONİK ORTAMDA EMLAK BEYAN DEĞERİNİN ALINMASINA” YÖNELİK PROTOKOL İMZALANDI. TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN GÜVENLİ ORTAMDA MÜLKİYETLERE AİT VERGİ DEĞERLERİNE ERİŞİM SAĞLAYABİLECEĞİ BU PROTOKOLLE, VATANDAŞLAR TAPU İŞLEMLERİNİ DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYACAK.

Kepez Belediyesi’nde tapu işlemleri kolaylaştırıldı
41 views
11 Nisan 2021 - 11:10

Kepez Belediyesi ve Kepez Tapu Müdürlüğü arasında “ Elektronik Ortamda Emlak Beyan Değerinin Alınmasına” yönelik protokol imzalandı. Tapu Müdürlüğü’nün güvenli ortamda mülkiyetlere ait vergi değerlerine erişim sağlayabileceği bu protokolle, vatandaşlar tapu işlemlerini daha hızlı bir şekilde tamamlayacak.

Kepez Belediyesi, Kepez Tapu Müdürlüğü ile “ Elektronik Ortamda Emlak Beyan Değerinin Alınmasına” ilişkin protokol imzaladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Tapu Kadastro VI. Antalya Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen ve Kepez Tapu Müdürü Azmi Gündoğdu’nun imzaladığı protokol ile vatandaşların tapu işlemlerini daha hızlı bir şekilde tamamlanması ve vatandaş memnuniyetinin artırılması hedefleniyor. Protokol kapsamında, işlem yapılan taşınmazların 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu kapsamında cari yıla ait emlak beyan değerleri güvenli ortamda Tapu Müdürlüğü’nce görülebilecek. Bu uygulama ile; Tapu ve belediye hizmetleri vatandaşlara etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulacak. Tapu Müdürlüğü ve Kepez Belediyesi birimlerindeki personel iş yükü, işlem yoğunluğu ve işlem süreleri azaltılacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.