Antalya Havadis

Kur’an Kursları yeni eğitim yılına dualarla başladı

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINCA DÜZENLENEN EĞİTİM FAALİYETLERİ ÇERÇEVESİNDE ANTALYA- MURATPAŞA MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI 60 KUR’AN KURSUNDA İHTİYAÇ ODAKLI VE 4-6 YAŞ GRUBU KURSLAR DAHİL 120 DERSLİKTE YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI DUALARLA BAŞLADI.

Kur’an Kursları yeni eğitim yılına dualarla başladı
52 views
14 Eylül 2021 - 12:11

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetleri çerçevesinde Antalya-Muratpaşa Müftülüğüne bağlı 60 Kur’an Kursunda ihtiyaç odaklı ve 4-6 yaş grubu kurslar dahil 120 derslikte yeni eğitim ve öğretim yılı dualarla başladı.

Müftülüğe bağlı Elif Kur’an Kursunda da yeni eğitim yılı açılış programı düzenlendi. Programa öğrenci velileri, öğrenciler ve kurs öğreticileri katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış minik öğrencilerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler ile devam etti. Muratpaşa İlçe Müftü Kuddusi Uysal açılışta yaptığı konuşmada , “Yavrularımızın bu heyecanlı gününde sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz. En önemli gayemiz eğitim. Gelecek nesillerimizin dinini ve milli manevi değerlerini öğrenmelerinin geleceğimiz için son derece mühim olduğu gerçeğiyle yola çıkıyoruz. Öğreticilerimizin, yüreğindeki sevgiyi, hafızalarındaki bilgiyi, istikballeri için gerekli tüm donanımı yavrularımızla paylaşacaklarından, milletimize ve ailelerine faydalı iyi iyi insan, iyi bir Müslüman olarak yetiştirmeye çaba sarf edeceklerinden emin olmanızı istiyoruz. Bizlere güvenerek evlatlarınızı kurslarımıza teslim ettiğiniz için teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Gönül eğitiminin, kalp eğitiminin çok önemli olduğunu biliyor ve burada gönüller yapmaya çalışıyoruz. Yavrularımızın bu heyecanlı gününde sizlerle olmak mutluluk verici. Öğrenci ve Kur’an Kursu hocalarıma hayırlı bir eğitim dönemi diliyorum’” dedi. Konuşmanın ardından dualar eşliğinde açılış gerçekleştirildi.

Antalya’daki tüm Kur’an-ı Kerim Kurslarına kayıtların 20 Eylül 2021 tarihine kadar da devam edeceği bildirildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.