Antalya Havadis

Manavgat’ta yanan 100 hektar alanda ekim öncesi toprak işleme çalışmaları tamamlandı

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, MANAVGAT YANGININDA YANAN SAHALARI YENİDEN YEŞERTMEK İÇİN TOPRAK İŞLEME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ VEDAT DİKİCİ VE İLGİLİ ŞUBE MÜDÜRLERİ, YANGIN ALANINDA MAKİNELİ TOPRAK İŞLEME KONUSUNDA TATBİKİ BİLGİLENDİRME YAPTI.

Manavgat’ta yanan 100 hektar alanda ekim öncesi toprak işleme çalışmaları tamamlandı
38 views
17 Eylül 2021 - 11:10

Orman Bölge Müdürlüğü, Manavgat yangınında yanan sahaları yeniden yeşertmek için toprak işleme çalışmalarını sürdürüyor. Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici ve ilgili şube müdürleri, yangın alanında makineli toprak işleme konusunda tatbiki bilgilendirme yaptı.

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü Şelale İşletme Şefliği sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen tatbikata Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, ilgili şube müdürleri, Manavgat, Alanya, Akseki ve Taşağıl Orman İşletme Müdürleri, Teknik Personel ve Orman Muhafaza Memurlarından oluşan kalabalık bir grup katıldı. İş makineleri eşliğinde gerçekleşen tatbikatta makineli toprak işleme teknik ve usulleri, daha iyi işler yapılabilmesi için yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı.

Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Manavgat, Alanya, Akseki ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında 28 Temmuz tarihinde meydana gelen orman yangını sonucu zarar gören ormanlık alanların yeniden yeşil bir örtüye kavuşturulması için toprak hazırlığına başlandığını belirten Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, “Orman Genel Müdürlüğümüze ait dozerle yapılan toprak hazırlığı sonucunda tohum serpmek ve boş kalan alanlarda yöreye uygun türlerle fidan dikmek suretiyle sahaya yeniden orman örtüsü kazandırılacak. Şu ana kadar 100 hektar alanda gerçekleşen toprak işleme çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir” dedi.

Konunun büyük önem taşıdığına dikkat çeken Dikici, “Yanan ormanlık alanların bir an önce dikime hazır hale getirilmesi ve dikimlerin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bugün burada İş makineleri ile toprağın tekniğine uygun nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Gerek ekime hazırlama gerekse dikim işlemleri tekniğine uygun olarak en kısa sürede gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.