Antalya Havadis

Muratpaşa Belediyesi tam kapanma sürecine hazır

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, YARIN SAAT 19.00 İTİBARİYLE BAŞLAYACAK TAM KAPANMA SÜRECİ ÖNCESİ BELEDİYENİN AŞEVİ VE GIDA DEPOSUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU. BAŞKAN UYSAL, SÜRECE İLİŞKİN TÜM HAZIRLIKLARIN TAMAMLANDIĞINI BELİRTEREK, “HER YER KAPALI OLABİLİR AMA BELEDİYE AÇIK OLACAK” DEDİ.

Muratpaşa Belediyesi tam kapanma sürecine hazır
38 views
28 Nisan 2021 - 12:28

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yarın saat 19.00 itibariyle başlayacak tam kapanma süreci öncesi belediyenin aşevi ve gıda deposunda incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, sürece ilişkin tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Her yer kapalı olabilir ama belediye açık olacak” dedi.

Başkan Uysal, covid-19 tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs saat 05.00’e kadar devam edecek tam kapanma öncesi belediyenin aşevi ve gıda depolarında incelemelerde bulundu.

“Aşevini inceledi”

Sabah servisi öncesi aşevini ziyaret eden Başkan Uysal, yetkilerle 17 günlük planlamayı son kez değerlendirdi. Süreçte yaşanabilecek olağanüstü durumlara karşı istisnasız herkesin hazırlıklı olmasını isteyen Başkan Uysal, gıda deposunda da incelemelerde bulunurken Ramazan ayında ihtiyacı olan ailelere ulaştırılan gıda paketlerini de kontrol etti.

Başkan Uysal, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, bir şehrin medeniyet düzeyini o şehrin en yoksul, en zor durumda olan kesimlerinin yaşamının toparlanmasıyla belirlendiğini söyledi. Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemide toplumun bütün kesimlerinin zorluk çektiğini ama temel gıdaya dahi ulaşmakta sorun yaşayan insanlarını bulunduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “Onlarla dayanışma içinde olmamız lazım” dedi.

“Hazırız”

Muratpaşa Belediyesi aşevinin, bu anlamda, tüm yıl faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getiren Uysal, “ B”u dönemde aşevimizin faaliyetleri çok daha önemli. Hem ekonomik açıdan gıdaya ulaşamayanlar hem fiziksel hem yaş hem de farklı nedenlerle gıdaya ulaşamayan insanlarımızın yanında olacağız. Bütün ekibimizle hazırız. Her yer kapalı olabilir ama belediye açık olacak” diye konuştu.

“Komşularımızın yanındayız”

Tam kapanma öncesi yapılan çalışmalarla, aşevi kapasitesinin ihtiyaç olduğu anda 4-5 katına çıkabilecek noktaya getirdiklerini anlatan Başkan Uysal, “Hem bütçe hem de kapasite hazırlığımız var. Gıda paketleri noktasında komşularımızın bağışları devam ediyor. Bağışlara ihtiyacımız var ama belediye bütçesinden takviye ederek ihtiyacı olan komşularımıza ulaşmak için hazırız” şeklinde konuştu. Bununla birlikte evde bakım hizmetlerinin süreçte aksamadan devam edeceğini belirten Başkan Uysal, “Süreçte komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.