Antalya Havadis

Okul çevrelerinde ‘Çocukların korunmasına yönelik’ denetim yapıldı

ANTALYA EMNİYETİ, ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE ASAYİŞ, NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE, TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ VE KARMA KADRO PERSONELİNDEN OLUŞAN EKİP VE PERSONELİN KATILIMLARIYLA İL MERKEZİ VE İLÇELERDE BULUNAN OKULLAR VE ÇEVRELERİ İLE YAKINLARINDAKİ PARK, BAHÇE GİBİ YERLERDE BAŞTA NARKOTİK SUÇLAR OLMAK ÜZERE, UMUMA AÇIK YERLER, METRUK BİNALAR, ALKOL VE TÜTÜN MAMULLERİ SATIŞI YAPILAN YERLER, İDDİA VE GANYAN BAYİLERİ, KAHVEHANELER, İNTERNET VE ELEKTRONİK OYUN SALONLARI GİBİ YERLERDE, 16 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ ÇOCUKLARIN KORUNMASINA YÖNELİK DENETİM UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Okul çevrelerinde ‘Çocukların korunmasına yönelik’ denetim yapıldı
37 views
17 Eylül 2021 - 18:10

Antalya Emniyeti, Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve karma kadro personelinden oluşan ekip ve personelin katılımlarıyla İl merkezi ve İlçelerde bulunan okullar ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe gibi yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları gibi yerlerde, 16 Eylül Perşembe günü Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması gerçekleştirildi.

Çocukların korunmasına yönelik yapılan denetlemede 325 okul çevresinde bulunan 52 internet salonu, 24 oyun salonu, 57 kafe/kahvehane, 26 iddia bayii, 7 içkili yer, 106 büfe, 132 park/bahçe, 15 metruk bina denetlendi. Okul çevrelerinde bin 89 şahıs incelendi. İncelenen 2 şahsın arandığı tespit edilerek gerekli işlemler yapıldı.

Öte yandan, 1 internet salonu ve 1 oyun salonu hakkında ruhsatları olmadığından işlem yapıldı. 5 araca 6 bin 574 TL idari para cezası uygulandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.