Antalya Havadis

(Özel) Lokantalar kapalı olunca cami bahçeleri açık hava lokantasına döndü

ANTALYA’DA 17 GÜNLÜK TAM KAPANMA SONRASI KENDİLERİNİ SOKAĞA ATAN VATANDAŞLAR, YEME-İÇME YERLERİNDE OTURMA İZNİ OLMADIĞI İÇİN CAMİİ BAHÇESİNE AKIN ETTİ. GEL-AL SERVİSİ İLE YİYECEKLERİNİ İŞLETMELERDEN ALAN VATANDAŞLAR, CAMİ BAHÇESİNİ ADETA MESİRE ALANINA ÇEVİRDİ. CAMİİ BAHÇESİNDE OLUŞAN YİYECEK ARTIKLARI İSE ÇÖPLÜKLERDEN TAŞTI. KENTİN İŞLEK CADDELERİNDEN KAPALI YOLDA DA OLUŞAN KALABALIK KORONAYA DAVETİYE ÇIKARDI. TAM KAPANMA SONRASI DIŞARIYA ÇIKAN VATANDAŞ MUSTAFA PAKSOY İSE, “BEN DAHİL BÜTÜN ANTALYA ÇARŞIYA DÖKÜLMÜŞ DURUMDA” DEDİ.

(Özel) Lokantalar kapalı olunca cami bahçeleri açık hava lokantasına döndü
64 views
18 Mayıs 2021 - 11:30

Antalya’da 17 günlük tam kapanma sonrası kendilerini sokağa atan vatandaşlar, yeme-içme yerlerinde oturma izni olmadığı için camii bahçelerine akın etti. Gel-al servisi ile yiyeceklerini işletmelerden alan vatandaşlar, cami bahçesini adeta mesire alanına çevirdi. Camii bahçesinde oluşan yiyecek artıkları ise çöplüklerden taştı.

Tam kapanma sonrası kendilerini sokağa atan vatandaşlar, sosyal mesafe ve maske kurallarını ihlal etti. Yeme içme yerlerinde oturma izni olmadığı için gel al servisi ile yiyeceklerini alanlar, Murat Paşa Camii bahçesini adeta mesire alanına çevirdi. Camii bahçesinde oluşan kalabalık, korona virüse davetiye çıkartırken oluşan yiyecek artıkları çöplüklerden taştı.

Öte yandan kentin işlek caddelerinden kapalı yolda da oluşan kalabalık, 17 günlük tam kapanmada alınan önlemleri hiçe saydı. Bazı mağazaların önünde metrelerce kuyruk oluştu. Sosyal mesafe kuralının da yok sayıldığı caddede bazı vatandaşların da maskesiz dolaştığı görüldü.

“Ben dahil bütün Antalya çarşıya dökülmüş durumda”

Kendisi dahil tüm Antalya’nın dışarı çıktığını söyleyen vatandaş Mustafa Paksoy, “17 günlük tam kapanma sonrasında ben dahil olmak üzere insanlar dışarıya çıktı. Kapanma sonrası oluşan kalabalıktan dolayı 17 gün evde olmanın bir işe yaradığını düşünmüyorum. Kapanma öncesinde de birçok kişi dışarıdaydı. Ben dahil bütün Antalya çarşıya dökülmüş durumda” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.