Antalya Havadis

Patara antik kentinde senfonik ezgiler

UYGARLIKLAR BEŞİĞİ PATARA ANTİK KENTİ’NİN TARİHİ ATMOSFERİNDEN RESTORASYON SONRASI İLK SENFONİK EZGİLER YÜKSELECEK. DÜNYA MÜZİKLERİNDEN ÖRNEKLERİN SENFONİ ORKESTRASI EŞLİĞİNDE İCRA EDİLECEĞİ KONSERDE DÜNYACA ÜNLÜ DJ BURAK YETER İLE LA CASA DE PAPEL DİZİSİNİN MÜZİĞİNİ SESLENDİREN CECİLİA KRULL SAHNE ALACAK.

Patara antik kentinde senfonik ezgiler
458 views
22 Ağustos 2020 - 11:50

Uygarlıklar beşiği Patara Antik Kenti’nin tarihi atmosferinden restorasyon sonrası ilk senfonik ezgiler yükselecek.

Dünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası eşliğinde icra edileceği konserde dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne alacak. Rus sanatçı Siniahrybava Tatsiana ile Hollandalı söz yazarı, yapımcı ve vokalist Allan Eshuijs da sahneyi paylaşacak diğer ünlü isimler olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde sahneleyeceği “Patara Yılı Konseri” 27 Ağustos akşamı sanatseverlerle buluşacak.

Restorasyon sonrası ilk konser

Antik Dönemde Likya Birliği’nin başkentliğini üstlenen Patara, şehir kapısından suyollarına, tiyatrosundan meclis binasına pek çok önemli kültür varlığına sahip.

Doğal güzelliği ile hayranlık uyandıran kentin önemli unsurlarından Patara Antik Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen güçlendirme, sahne temizliği, kazı çalışmaları, çeşitli restorasyon ve konservasyonlarlar ile çevre düzenlemeleri sonrasında alan etkinliklere hazır hale getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılının “Patara Yılı” ilan edilmesinin ardından bu yıl içerisinde yapılan çalışmaların ardından antik kentte düzenlenecek etkinlik restorasyon sonrası ilk konser olacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.