Antalya Havadis

Toroslar’ın incileri havadan görüntülendi, ortaya kartpostallık manzara çıktı

ANTALYA’NIN AKSEKİ İLÇESİ İLE KONYA’NIN BOZKIR İLÇESİ SINIRINDA BULUNAN BİN 702 METRE RAKIMDA BULUNAN AKSEKİ DİPSİZ GÖL VE GÜNDOĞMUŞ İLÇESİNE BAĞLI SÖBÜÇİMN YAYLASINDAKİ TOROSLAR’IN GEYİK DAĞI ETEKLERİNDE TAŞELİ PLATOSU’NDA YAKLAŞIK 2 BİN 350 RAKIMDAKİ EĞRİGÖL’ÜN MASMAVİ SULARI HAVADAN DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ.

Toroslar’ın incileri havadan görüntülendi, ortaya kartpostallık manzara çıktı
15 views
09 Haziran 2021 - 15:50

Toroslar’ın incisi Dipsiz Göl ve Eğrigöl havadan görüntülendi, ortaya kartpostallık manzara çıktı.

Antalya’nın Akseki ilçesi ile Konya’nın Bozkır ilçesi sınırında bulunan bin 702 metre rakımda bulunan Akseki Dipsiz Göl ve Gündoğmuş ilçesine bağlı Söbüçimn Yaylasındaki Toroslar’ın Geyik Dağı eteklerinde Taşeli Platosu’nda yaklaşık 2 bin 350 rakımdaki Eğrigöl’ün masmavi suları havadan drone ile görüntülendi.

Eğrigöl, masmavi suyu ile doğal güzelliğiyle görenlerin ilgisini çekiyor. Gölün yaklaşık 72 metre derinliği ve yukarıdan aşağıya doğru genişleyen bir yapıya sahip olduğu biliniyor.

Toros Dağları’nın kuzey yamaçlarında bin 702 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl, sızıntılarla beslendiği için her mevsim aynı seviyede kalıyor. Masmavi suyu ve berraklığı ile öne çıkan göl, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Hafta sonları, Antalya ve Konya’dan doğa harikası gölü görmek, gölde balık tutmak, yüzmek ve piknik yapmak için gelen çok sayıda doğasever ve fotoğraf tutkunu bölgede güzel vakit geçiriyor. Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Söbüçimen Yaylasında Toroslar’ın Geyik Dağı eteklerinde Taşeli Platosu’nda yaklaşık 2 bin 350 rakımdaki Eğrigöl, haziran ve temmuz aylarında doğa ve fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez rotası haline geldi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.