Antalya Havadis

Trafikten men edilen faytonlar, Finike’yi güzelleştirdi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT MERKEZİNDE MECLİS KARARIYLA TRAFİKTEN MEN EDİLEN FAYTONLARI, FİNİKE TURUNÇOVA MAHALLESİ MERKEZ MEYDANINA YERLEŞTİREREK SÜSLEDİ. AYNI ZAMANDA BELEDİYE EKİPLERİ, SERİK KADRİYE MAHALLESİ’NDEKİ KAVŞAKLARDA DA ÇİÇEK FİGÜRLÜ PEYZAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Trafikten men edilen faytonlar, Finike’yi güzelleştirdi
81 views
19 Ekim 2020 - 15:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde meclis kararıyla trafikten men edilen faytonları, Finike Turunçova Mahallesi merkez meydanına yerleştirerek süsledi. Aynı zamanda belediye ekipleri, Serik Kadriye Mahallesi’ndeki kavşaklarda da çiçek figürlü peyzaj çalışması gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesi sorumluluk alanlarındaki yeşil alanlarda bakım, yenileme ve peyzaj çalışması yapıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Finike’de Turunçova Mahallesi merkez meydanında farklı bir peyzaj çalışması gerçekleştirdi. Daha önce Antalya kent merkezinde de meclis kararıyla trafikten men edilen faytonları, kentin farklı noktalarına yerleştirerek çiçeklerle süsleyen Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Turunçova meydanını da turuncu bir faytonla renklendirdi. Çevresi çiçek ve taşlarla süslenen fayton, portakal diyarı Turunçova’nın meydanına ayrı bir güzellik kattı.

Serik’te peyzaj ve bakım

Ekipler, Kadriye Mahallesi’nde kavşaklara çiçek figürlü peyzaj uygulaması yaptı. Dikilen kışlık çiçekler açtığında kavşaklar turizm bölgesi Kadriye’ye renk katacak. Serik’te kış mevsimi öncesi yeşil alanlarda ve parklarda ağaç bakım, budama, çim biçme, yabani ot temizliği, park bakım ve revize çalışmaları gerçekleştiriyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.