Antalya Havadis

Yangından etkilenen bölgelere altyapı çalışması

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MANAVGAT BAŞTA OLMAK ÜZERE ANTALYA’DA MEYDANA GELEN YANGIN FELAKETİNDEN ETKİLENEN BÖLGELERDE ALTYAPININ YENİLENMESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, “HALKIN YARALARINI SARMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ” DEDİ.

Yangından etkilenen bölgelere altyapı çalışması
50 views
06 Ekim 2021 - 16:11

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Manavgat başta olmak üzere Antalya’da meydana gelen yangın felaketinden etkilenen bölgelerde altyapının yenilenmesi için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Halkın yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri bölgeye sevk ettiği jeneratörlerle depolara su için enerji sağladı. Yangın bölgesine kurulan konteyner kentlerin de kanalizasyon ve içme suyu bağlantıları kısa zamanda tamamladı.

“Halkın yaraları sarılacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ASAT Genel Müdürlüğü olarak bölgede zarar gören alt yapının yenilenmesi adına daha geniş kapsamlı bir çalışma için düğmeye bastıklarını açıkladı. Başkan Muhittin Böcek, büyük Manavgat yangını sonrası yaraları sarmak adına Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili tüm birimleriyle bölge de çalışmaları sürdürdüklerini vurguladı. Başkan Böcek, özellikle içme suyu altyapısı zarar gören bölgelerde hemen çalışmalara başladıklarını belirterek, “ASAT Genel Müdürlüğümüz hemen hareketi geçerek içme suyu yatırımını planladı. İhale sürecini başlatarak, çalışmalara başladık. Bölgenin altyapısı yenilenecek” diye konuştu.

“İhale süreci tamamlandı”

Ağustos ayında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin katıldığı toplantıda, yangın bölgesinde yaraların sarılması ve bölgenin imarında önemli yeri olan altyapının yenilenmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nce kullanılmak üzere İller Bankası’ndan gereken kredi desteğinin sağlanması kararlaştırılmıştı. Sağlanan kredi ve öz kaynaklar ile bugüne kadar söz konusu afet bölgesinde 460 kilometre içme suyu yatırımının ihale sürecini tamamlayan ASAT alt yapı için çalışmalara başladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.