Antalya Havadis

Yeni Prestij Caddesi’ne Zakkum ekildi

ALANYA BELEDİYESİ, GEÇTİĞİMİZ HAFTA SICAK ASFALTINI TAMAMLAYARAK HİZMETE AÇTIĞI SUGÖZÜ VE STAT CADDELERİ’Nİ KAPSAYAN YENİ PRESTİJ CADDESİ’NDEKİ ORTA REFÜJÜ ZAKKUM ÇİÇEKLERİ İLE DONATTI. BAŞKAN YÜCEL, “TRAFİĞİ RAHATLATMAK İÇİN ÇİFT YÖN OLARAK HİZMETE SUNDUĞUMUZ CADDE, ALANYA’NIN EN ÖNEMLİ GİRİŞ VE ÇIKIŞ NOKTASI OLDU. CADDENİN ÖNEMİNE UYGUN OLARAK EN GÜZEL ŞEKİLDE PEYZAJINI YAPIYORUZ” DEDİ.

Yeni Prestij Caddesi’ne Zakkum ekildi
36 views
13 Haziran 2021 - 14:50

Alanya Belediyesi, geçtiğimiz hafta sıcak asfaltını tamamlayarak hizmete açtığı Sugözü ve Stat Caddeleri’ni kapsayan yeni Prestij Caddesi’ndeki orta refüjü zakkum çiçekleri ile donattı. Başkan Yücel, “Trafiği rahatlatmak için çift yön olarak hizmete sunduğumuz cadde, Alanya’nın en önemli giriş ve çıkış noktası oldu. Caddenin önemine uygun olarak en güzel şekilde peyzajını yapıyoruz” dedi.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarla Sugözü ve Stat Caddeleri’ni içine alan yeni Prestij Caddesi’nde peyzaj çalışmaları sürüyor. Cadde üzerinde bulunan orta refüjler zakkum (Nerium oleander) çiçekleri ile donatılıyor. Çift yön olarak yeniden düzenlenerek hizmete açılan yeni Prestij Caddesi, şehre en önemli giriş ve çıkış noktası oldu. Orta refüjde yürütülen peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarının kaldırımlarda da devam edeceğini söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Caddenin prestijine uygun olarak ağaçlandırmasını ve peyzajını yapıyoruz. Turizm kenti Alanya’ya yakışır şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.