Antalya Havadis

BATEM’in yeni hizmet binasında son aşamaya gelindi

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI, AKSU İLÇESİNDE YAPIM ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNEN VE 12 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLEN BATI AKDENİZ TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ (BATEM) HİZMET BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU. YAZICI, “ANTALYA’YI SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TARIMSAL ÜRETİM MERKEZİ YAPABİLECEK BİR ALT YAPIYA SAHİP OLACAĞIZ” DEDİ.

BATEM’in yeni hizmet binasında son aşamaya gelindi
68 views
23 Eylül 2020 - 10:00

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Aksu ilçesinde yapım çalışmalarında sona gelinen ve 12 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (BATEM) hizmet binasında incelemelerde bulundu. Yazıcı, “Antalya’yı sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli tarımsal üretim merkezi yapabilecek bir alt yapıya sahip olacağız” dedi.

Antalya’da narenciye ve tropik meyveler üzerine yaptığı çalışmalarla birçok başarıya imza atan BATEM’in yeni hizmet binasını ziyaret eden Yazıcı, yetkililerden bilgi aldı.

Turizm ve tarımın bölgenin en önemli gelir kaynağı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Bölgemiz açısından tarım çok önemli bir faktör. Bu önemli tarım şehrine böyle büyük ve güzel bir tesisin yapılması önemli. Tesisi en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız” dedi.

BATEM’in Narenciye, Çallı, Aksu, Kocayatak ve Kayaburnu olmak üzere 5 farklı kampüsünde faaliyet gösteren tüm laboratuvarlarının Aksu’da bir araya getirileceğini söyleyen Vali Yazıcı, “İnşaatımız tamamlandığında; Gıda ve Tıbbi Bitkiler ile Bitki Koruma Labarutavarları diye iki ayrı bölümde toplamda 12 laboratuvar 1 eğitim kompleksi ve soğuk hava depolarımız olacak. Antalya’yı sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli tarımsal üretim merkezi yapabilecek bir alt yapıya sahip olacağız. Yapılan bu çalışmalarla tarımsal kapasitemizi ve kalitemizi arttırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.