Antalya Havadis

Büyükşehir, Kemer’den 10 ayda 26 bin 371 ton çöp transfer etti

TEMİZ ÇEVRE VE TEMİZ BİR ANTALYA İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KEMER İLÇESİNDE GEÇTİĞİMİZ YIL İNŞA EDİLEN 75’İNCİ YIL KATI ATIK TRANSFER MERKEZİ’NDEN KIZILLI KATI ATIK DEĞERLENDİRME GERİ DÖNÜŞÜM VE BERTARAF TESİSİ’NE YILIN İLK 10 AYINDA 26 BİN 371 TON ÇÖP SEVK ETTİ.

Büyükşehir, Kemer’den 10 ayda 26 bin 371 ton çöp transfer etti
95 views
30 Ekim 2020 - 12:30

Temiz çevre ve temiz bir Antalya için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer ilçesinde geçtiğimiz yıl inşa edilen 75’inci yıl Katı Atık Transfer Merkezi’nden Kızıllı Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ne yılın ilk 10 ayında 26 bin 371 ton çöp sevk etti.

Temiz bir çevre ve doğa için kentin her köşesinde çalışmalarını titizlikle sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle turizm bölgelerinde otellerin atık ve çöplerinden doğabilecek sorunları en aza indirmek için yoğun bir mesai harcıyor. Bu kapsamda Kemer ilçesinin çöpleri bertaraf edilmek ve geri dönüşüme kazandırılmak üzere tırlarla geçtiğimiz yıl inşa edilen Kemer 75’inci Yıl Atık Transfer Merkezi’nden Kızıllı’da bulunan Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ne sevk ediliyor.

11 tırla transfer

Aynı anda 2 atık toplama aracının boşaltım yapabileceği şekilde dizayn edilen transfer merkezinde bekleme yapılmadan boşaltım işlemi gerçekleşiyor. Çöpler turizmin yoğun olduğu yaz aylarında 11 tırla Kızıllı Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine gönderiliyor. Ocak-Eylül 2020 döneminde Kemer’den 26 bin 371 ton çöp tırlarla Kızıllı’da bulanan tesise sevk edildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.