Antalya Havadis

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi, yüzde 80 tamamlandı

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, 137 HAK SAHİBİNE, 306 DAİRENİN VERİLECEĞİ GÜLVEREN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NİN YAPIMININ ŞUBAT’TA BAŞLADIĞINI BELİRTEREK, “8 AY GİBİ BİR SÜREDE KONUTLARIN YÜZDE 80’İNİN TAMAMLANMIŞ OLDUĞUNU GÖRMEK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR MUTLULUK. SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHİN ÇOK ÖNCESİNDE KONUTLARI HAK SAHİPLERİNE TESLİM ETMİŞ OLACAĞIZ” DEDİ.

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi, yüzde 80 tamamlandı
87 views
03 Kasım 2020 - 12:20

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 137 hak sahibine, 306 dairenin verileceği Gülveren Kentsel

Dönüşüm Projesi’nin yapımının Şubat’ta başladığını belirterek, “8 ay gibi bir sürede konutların yüzde 80’inin tamamlanmış olduğunu görmek bizim için büyük bir mutluluk. Söz verdiğimiz tarihin çok öncesinde konutları hak sahiplerine teslim etmiş olacağız” dedi.

Hakan Tütüncü, 160 gecekondunun 40 yıla yakın yaşadığı mülkiyet sorununa çözüm üreten Gülüveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiyesini ziyaret etti. Başkan Hakan Tütüncü, 137 hak sahibine, ücretsiz olarak verilecek 306 dairenin bulunduğu 8 ile 10 katlı 6 bloğun inşasında gelinen son durumla ilgili yüklenici firma temsilcilerinden bilgi aldı. Tütüncü, “Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi, Antalya’ya, Türkiye’ye ve belediyeciliğe örnek bir model bir projedir. Hak sahipleriyle karşılıklı rızaya dayalı anlaşmasıyla, 13 tur devam eden ve canlı yayınla gerçekleştirilen halka açık ihalesiyle Gülveren, kentsel dönüşümde ufuk açıcı bir proje oldu” ifadesini kullandı.

“Gülveren’de 8 ayda yüzde 80 gerçekleşme”

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hızlı ilerleyen bir proje olduğuna dikkat çeken Tütüncü, “Projenin yer teslimini 8 Şubat’ta yaptık. Yüklenici firma da o tarihte projeye kazmayı vurdu. 8 ay gibi bir sürede konutların yüzde 80’inin tamamlanmış olduğunu görmek bizim için büyük bir mutluluk. Kentsel dönüşümlerin bitirişleri, birçok yerde söylenen tarihlerin çok sonrasına sarkar. Gülveren’de, bir şeyi daha başaracağız. Söz verdiğimiz tarihin çok öncesinde konutları hak sahiplerine teslim etmiş olacağız” diye konuştu.

“Hak sahiplerini memnun eden proje”

Tütüncü, hak sahiplerini memnun eden bir kentsel dönüşüm projesine imza attıklarının altını çizerek, “Çok kısa bir sürede konutlar bittiğinde, hak sahipleri de dairelerinin içine girdiğinde ‘Oh be tam da aradığımız konforu yakaladık.’ diyecekler. Buna yürekten inanıyorum. Memnuniyeti sağlamaya dönük adımlar atarken hayatın merkezine empatiyi koyuyoruz. Kendimizi hep hak sahiplerinin yerine koyarak kararlarımızı alıyoruz. Verebileceğimizin maksimumunu veriyoruz. Hani Karadenizlinin dediği gibi, ne kadar buluyok o kadar veriyok. Biz de ne kadar imkânımız varsa hemşehrilemize veriyoruz” şeklinde konuştu.

Yüklenici firma Pınarlar İş Ortaklığı temsilcisi İbrahim Sert de, “23 Nisan 2021’de inşallah burada yaşam başlayacak. Hakan Başkanımıza bu tarihin sözünü verdik. Hak sahiplerimize güzel bir yaşam alanları inşa ediyoruz. Yeni konutlarında mutlu olacaklar. Başkanımız ziyaretleriyle bize büyük bir enerji veriyor” dedi.

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi, 65 bin 911 metrekare alanda yaklaşık 160 adet gecekonduyu ve 137 hak sahibini kapsıyor. Kentsel dönüşümle hak sahiplerine arsası üzerinden hak sahipliği miktarının yüzde 50’si oranında daire metrekaresi verilecek. Yani 400 metrekare hak sahipliği olan bir kişi 200 metrekarelik bir daireyi ücret ödemeden alabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.