Antalya Havadis

Kırbıyık Kimya’dan 15 milyon liralık GMP alanı yatırımı

GEÇTİĞİMİZ YIL AKDENİZ BÖLGESİNDE EN BÜYÜK KİMYA FABRİKALARINDAN BİRİNİ KURAN KIRBIYIK A.Ş , 15 MİLYON TL’LİK YENİ YATIRIM YAPARAK, KİMYA ENDÜSTRİSİNİN GMP I (İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI) ALANIN KURDU.

Kırbıyık Kimya’dan 15 milyon liralık GMP alanı yatırımı
160 views
26 Ağustos 2020 - 11:00

Geçtiğimiz yıl Akdeniz bölgesinde en büyük kimya fabrikalarından birini kuran Kırbıyık A.Ş , 15 Milyon TL’lik yeni yatırım yaparak, kimya endüstrisinin GMP ı (İyi üretim uygulamaları) alanın kurdu.

Kırbıyık Kimya A.Ş., kimya sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan GMP alanıyla ilgili bir yatırım gerçekleştirdi. Yaptıkları çalışmalara, pandemi sürecinde de devam ettiklerini kaydeden Şahin Kırbıyık, “İyi üretim uygulamaları olarak bilinen ‘GMP’ alanında, kozmetik sektöründe insan sağlığını doğrudan etkileyen ürünler güvenilir koşullarda ve sistemlerde üretilecek. Bugüne kadar yerli üretim konusunda ne kadar hassas olduğumuzu defaten dile getirdik. Bundan sonra yine yerli ve milli bir fabrikanın kurulması milletimiz için son derece önemlidir” dedi.

“Benzeri oldukça az”

Şahin Kırbıyık, 1800 metrekare GMP alanının benzerlerinin çok az olduğunu, 15 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilen alanın Akdeniz Bölgesinin en büyük ve Türkiye’nin en büyük metrekareye sahip GMP alanlarından biri olduğunun altını çizdi.

“Fabrikamızı ayrıcalıklı noktaya taşıdı”

Kırbıyık Kimya A.Ş. Genel Müdürü Tamer Ertürk ise “Avrupa Birliğinin 2010 yılında kabul ettiği ‘Kozmetik Tüzüğü’ uyarınca, 2013 yılının Temmuz ayından itibaren tüm üye ve aday ülkelerde kozmetik üretim yerleri için kozmetikte iyi üretim uygulamalarına uyum zorunluluğu getirildi. Ülkemizde de 2013 yılında başlayan uygulama çerçevesinde hem ülkemizde satışa sunulacak ürünler, hem de ihracat için GMP Belgesi aranıyor. Bu bakımdan Şahin Kırbıyık’ın talimatları ile kurduğumuz GMP alanı, fabrikamızı çok ayrıcalıklı bir noktaya taşımıştır” diye konuştu.

“Ürünler güvenilir ortamda hazırlanacak”

GMP alanının ürünün her aşamasında, ürünler arasında etkileşim ve güvenilirliği artırmak amacıyla hazırlandığını ifade eden Ertürk, GMP alanında üretilecek ürünlerin kalitesinin en yüksek standartta olduğunu belirtti. Tamer Ertürk, “Kırbıyık Kimya A.Ş. artık en üst klasmanda yer aldı. Türkiye’nin en büyük GMP alanlarından birinde, son derece steril bir ortamda üretim yapmak bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.