Antalya Havadis

Konyaaltı Belediyesi’nden hayvancılığa destek

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN, İLÇEDE 200 HAYVAN YETİŞTİRİCİSİNİN TOPLAM 22 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVANINA ÜCRETSİZ PARAZİT İLAÇLAMA YAPACAKLARINI SÖYLEDİ.

Konyaaltı Belediyesi’nden hayvancılığa destek
155 views
19 Ağustos 2020 - 10:50

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçede 200 hayvan yetiştiricisinin toplam 22 bin küçükbaş hayvanına ücretsiz parazit ilaçlama yapacaklarını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi, hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlara aşı hibesi ile başlayan desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde hayvan üreticilerine 2 adet parazit ilaçlama makinesi ve 50 adet de otomatik yemlik hibe eden Konyaaltı Belediyesi, şimdi de 22 bin küçükbaş hayvanın ilaçlamasını yapacak. Bu kapsamda ilk olarak Gökçam Mahallesi’nde küçükbaş hayvan üretimi yapan Mustafa Durmaz’a ait ağılda 200 hayvanın parazit ilaçlaması yapıldı.

Desteğimiz sürecek

Konyaaltı Belediyesi olarak çeşitli projelerle üreticileri desteklediklerini kaydeden Başkan Esen, ““Geçtiğimiz aylarda hayvan üretimi yapan yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde hayvan üreticilerimize parazit ilaçlama makinesi ve yemlik hibe ettik. Şimdi de bölgemizdeki küçükbaş hayvanların dış parazit ilaçlamasını yapıyoruz. 20 gün gibi kısa süre içinde tamamlamayı planladığımız bu çalışma ile hayvan üreticilerimize ekonomik anlamda destek oluyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde hayvanlardan bulaşabilecek hastalık yayılımını da önlemiş oluyoruz. Yöre hayvancılığına olan desteğimizin ilerleyen günlerde de devam edecek” dedi.

Hayvan yetiştiricisi Mustafa Durmaz ise Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in her fırsatta kendilerine destek olduğunu belirterek, üreticiler olarak bundan çok memnun olduklarını söyledi. Sahibi olduğu 200 koyununun Konyaaltı Belediyesi tarafından kene, pire gibi dış parazite karşı ücretsiz ilaçlandığını ifade eden Mustafa Durmaz, hem ekonomik hem de motive anlamında bu desteğin kendilerine güç verdiğini kaydetti. Durmaz, Başkan Semih Esen’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.