Antalya Havadis

Konyaaltı ETÜT Merkezi, LGS yerleştirmelerinde yüzde 60 üzerinde başarı sağladı

KONYAALTI BELEDİYESİ ETÜT MERKEZİ’NDE LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ’NE (LGS) HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERDEN BU YIL 118’İ TERCİH ETTİKLERİ BİR OKULA YERLEŞTİ. KONYAALTI BELEDİYESİ ETÜT MERKEZİ, TERCİHLERDE YÜZDE 60’IN ÜZERİNDE BAŞARI SAĞLADI.

Konyaaltı ETÜT Merkezi, LGS yerleştirmelerinde yüzde 60 üzerinde başarı sağladı
167 views
14 Ağustos 2020 - 14:50

Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanan öğrencilerden bu yıl 118’i tercih ettikleri bir okula yerleşti. Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, tercihlerde yüzde 60’ın üzerinde başarı sağladı.

Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) çatısı altında hizmet veren Etüt Merkezi her yıl onlarca öğrenciyi hayalini kurdukları okula yerleştiriyor. Pandemi nedeniyle birçok kurs merkezinin kapandığı dönemde Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, eğitime ara vermeden online sistem üzerinden öğretmenlerle öğrencileri buluşturmaya devam etti. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla eğitime ara vermeyen Etüt Merkezi, geçen hafta açıklanan LGS yerleştirmelerinde yüzde 60’ın üzerinde bir başarı elde etti.

“Öğrencilerimizle gurur duyduk”

Pandemi nedeniyle bu yıl Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitime uzaktan devam etmek durumunda kaldıklarını dile getiren Başkan Semih Esen, buna rağmen açıklanan LGS yerleştirme sonuçlarına göre önemli başarı yakaladıklarını söyledi. Başkan Esen, Konyaaltı Etüt Merkezi’nde eğitim gören 216 ortaokul son sınıf öğrencisinden 111’inin Anadolu, 7’sinin ise Fen Lisesi’ne yerleştiğini açıkladı. Öğrencilerle gurur duyduklarını dile getiren Semih Esen, bu başarıda büyük emeği olan öğretmen ve velileri de tek tek tebrik ettiğini kaydetti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.