Antalya Havadis

Manavgat Hocalı Yaylası’na yol bakımı

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN, MANAVGAT HALKININ HEM HAYVANLARINI OTLATMAK HEM DE YAZ ŞARTLARINA GÖRE DAHA SERİN VE UYGUN ŞARTLARDA YAŞAMAK AMACIYLA ÇIKTIĞI YAYLA YOLLARINDA BAŞLATTIĞI BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. GEÇTİĞİMİZ HAFTA İÇİNDE SÜLEK YAYLASINDA TÜM YOLLARI ONARIP HALKIN KULLANACAĞI ŞEKİLDE DÜZENLEYEN MANAVGAT BELEDİYESİ EKİPLERİ, ŞİMDİ DİPSİZ GÖL’ÜN BULUNDUĞU HOCALI YAYLASI’NDA YOL BAKIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI. FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, GÜNÜN İLK SAATLERİNDE YAYLAYA ULAŞARAK GREYDER, SİLİNDİR, SU TANKERİ VE TIRLARLA YOL DÜZENLEME ÇALIŞMASINA BAŞLADI. MAHALLE MUHTARI HÜSEYİN DÖNMEZ VE YAYLA SAKİNLERİ DE BELEDİYE EKİPLERİNE EŞLİK EDEREK YOLLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ. “HALKIMIZIN ULAŞIMINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTEDİK” MANAVGAT HALKININ YAYLALARA ATA YURDU GÖZÜYLE BAKTIĞINI İFADE EDEN MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN, YAYLA GÖÇÜ ÖNCESİNDE YOL DÜZENLEME ÇALIŞMALARINA TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ. BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN, “MANAVGAT’IMIZIN GELENEKSEL KÜLTÜRÜ OLAN YAYLACILIK, BÖLGEMİZDEKİ İNSANLARIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. VATANDAŞLARIMIZ MERKEZDEN OLDUKÇA UZAK OLAN YAYLALARDA HEM HAYVANLARINI OTLATIYOR HEM DE YAZ ŞARTLARINA GÖRE DAHA SERİN YERDE KONAKLAMIŞ OLUYOR. BİZLER DE BU BİLİNÇLE HALKIMIZIN ULAŞIMINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTEDİK” DEDİ. (EA

Manavgat Hocalı Yaylası’na yol bakımı
397 views
09 Haziran 2021 - 14:31

Manavgat Belediyesi Manavgat halkının hem hayvanlarını otlatmak hem de yaz şartlarına göre daha serin ve uygun şartlarda yaşamak amacıyla çıktığı yayla yollarında başlattığı bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta içinde Sülek Yaylasında tüm yolları onarıp halkın kullanacağı şekilde düzenleyen Manavgat Belediyesi ekipleri, şimdi Dipsiz Göl’ün bulunduğu Hocalı Yaylası’nda yol bakım çalışması başlattı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, günün ilk saatlerinde yaylaya ulaşarak greyder, silindir, su tankeri ve tırlarla yol düzenleme çalışmasına başladı. Mahalle Muhtarı Hüseyin Dönmez ve yayla sakinleri de belediye ekiplerine eşlik ederek yollar hakkında bilgi verdi.

“Halkımızın ulaşımını kolaylaştırmak istedik”

Manavgat halkının yaylalara ata yurdu gözüyle baktığını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yayla göçü öncesinde yol düzenleme çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat’ımızın geleneksel kültürü olan yaylacılık, bölgemizdeki insanlarımız için çok önemli. Vatandaşlarımız merkezden oldukça uzak olan yaylalarda hem hayvanlarını otlatıyor hem de yaz şartlarına göre daha serin yerde konaklamış oluyor. Bizler de bu bilinçle halkımızın ulaşımını kolaylaştırmak istedik” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.