Antalya Havadis

MURGEM’den ücretsiz rehberlik hizmeti

MURATPAŞA BELEDİYESİNİN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN HİZMETE AÇTIĞI MURATPAŞA GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ (MURGEM), YKS TERCİH SÜRECİNDE GENÇLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR.

MURGEM’den ücretsiz rehberlik hizmeti
189 views
07 Ağustos 2020 - 14:40

Muratpaşa Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için hizmete açtığı Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM), YKS tercih sürecinde gençlerin yanında olmaya devam ediyor.

Muratpaşa Belediyesinin yeni tip Korona virüs (Covid-19) dolayasıyla yaklaşık 3 ay online eğitim modeline geçen ve YKS’de yüzde 87.5’lik başarı oranı elde eden MURGEM, tercih sürecinde hem kendi öğrencilerine hem de dışardan gelen öğrencilere destek oluyor. Ücretsiz rehberlik hizmeti için MURGEM öğretmenleri, saat 09.00’dan 17.00’ye Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan MURGEM binasında öğrencilerle yüz yüze görüşüyor. YKS’de tercih dönemi 14 Ağustos Cuma saat 23.59’da sona erecek.

“Pandemi önlemleri alındı”

MURGEM Müdürü İsmail Ünal, Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurduğu MURGEM’in kapılarını 2015’te açtığını söyledi. Ücretsiz olan merkezle binlerce öğrencinin üniversite hayalinin 5 yıl içinde gerçeğe dönüştüğü belirten Ünal, “Tercih döneminde de pandemi koşullarına uygun önlemler alarak hem öğrencilerimize hem de dışardan gelen öğrencilere rehberlik hizmeti veriyoruz” dedi. MURGEM öğretmenlerinden Sinem Gedik Toprak ise “Öğrencilerimizin gelecekleri için en iyisi neyse onlara destek için buradayız” dedi.

“Sorular yanıt buldu”

MURGEM öğretmenleriyle tercihleri için konuşmaya gelen Burak İpek, önceliğinin dille ilgili bölümler olduğunu ama gemi ve uçakla ilgili bölümlere de merak duyduğunu anlatırken “Üniversite olarak da kafam karışıktı. Uzun bir listeyle buraya geldim. Emin olmadığım şeylere MURGEM’den aldığım rehberlik sayesinde açıklık getirdim” dedi.

Melisa Mercan ise Uludağ ve Akdeniz üniversiteleri arasında tercih yapmakta zorlanırken MURGEM’in rehberlik hizmeti sayesinde Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin her anlamda kendisi için daha iyi olduğuna karar verdiğini söyledi. Mercan, “Birinden bilgi almak, sana yardımcı olduğunu bilmek iyi hissettiriyor. Onun için geldim. Memnunum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.