Antalya Havadis

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne, botanik expoların koordinasyon ve denetim görevi

SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSMAİL YILMAZ (SOLDA), AIPH GENEL SEKRETERİ TİM BRIERCLIFFE İLE BİR ARAYA GELDİ.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne, botanik expoların koordinasyon ve denetim görevi
161 views
21 Ağustos 2020 - 10:30

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği(AIPH) tarafından Türkiye’deki Botanik Expoların koordinasyon ve denetim görevi Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne verildiğini açıkladı.

Yılmaz, AIPH Genel Sekreteri Tim Brıerclıffe tarafından gönderilen resmi yazı ile uygulanmaya başlanan mevzuat uyarınca, Türkiye’deki Botanik Expolarının düzenlenmesinin bazı kurallara tabi olacağını kaydetti.

Türkiye’de AIPH tarafından onaylanan veya onaylanacak Expolar için “Türkiye Expo Başvuru Mevzuatı” uygulanacağını bildiren İsmail Yılmaz, “ Expo Başvuruları Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne yapılacak. Bu düzenlemenin amacı Expo başvurularının amacına uygun olarak düzenlenmesinin sağlanmasıdır. Birliğimize bu konuda büyük sorumluluk düşmektedir. AIPH adına Türkiye’deki başvuruların en uygun yer ve zamanda planlanması, uluslararası standarda uygun özverili şekilde gerçekleştirilmesi birliğimizin sorumluluğunda olacaktır.”dedi.

“Ulusal üyeyiz”

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin, Türkiye’nin AIPH’te yer alan tek ulusal üyesi olduğunu dile getiren Yılmaz, “ AIPH Yönetim Kurulu üyeliğinde de bulunmamız, ülkemiz süs bitkileri sektörünün uluslararası alanda etkinliğinin artması anlamında büyük önem taşımaktadır. Önümüzdeki dönem ülkemizin yeni ve başarılı expo organizasyonlarına ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Düzenlenecek expolar hem ülkemizin hem sektörümüzün kazanımı olacaktır.”ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.