Antalya Havadis

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde ‘Pazar Sineması’na sinemaseverler ilgi gösterdi

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 6 HAFTA DEVAM EDECEK ‘PAZAR SİNEMASI’ GÖSTERİMLERİNE ‘SUSUZ YAZ’ İLE BAŞLADI. TÜRKAN ŞORAY KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ GÖSTERİME, SİNEMASEVERLERİN İLGİ GÖSTERDİ

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde ‘Pazar Sineması’na sinemaseverler ilgi gösterdi
62 views
10 Kasım 2020 - 12:00

Muratpaşa Belediyesi, 6 hafta devam edecek ‘Pazar Sineması’ gösterimlerine ‘Susuz Yaz’ ile başladı. Türkan Şoray Kültür Merkezi’ndeki gösterime, sinemaseverlerin ilgi gösterdi

Pazar sineması’nın ilk programında, Metin Erksan’ın yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasına Berlin Film Festivali’nde ilk büyük ödülü kazandıran 1963 yapımı ‘Susuz Yaz’ filmi gösterildi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından Modern Zamanlar Sinema Derneği’nden Tuncer Çetinkaya moderatörlüğünde Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Levent Yaylagül’ün konuşmacı olarak katıldığı söyleşi gerçekleştirildi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak 6 hafta süresince her pazar, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Türk sinemasının klasiklerinin gösterimine başladı. Susuz Yaz’la başlayan gösterim; Üç Tekerlekli Bisiklet, Muhsin Bey ve Adı Vasfiye gibi çok önemli filmlerle devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.