Antalya Havadis

TURKOVAC Faz-3, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulamaya başlandı

NTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI (TÜSEB) İLE ERCİYES ÜNİ-VERSİTESİ (ERÜ) İŞ BİRLİĞİYLE GELİŞTİRİLEN TURKOVAC AŞISININ, “TURKOVAC İNAKTİF RAPEL (3.DOZ) FAZ-3 ARAŞTIRMASI” KAPSAMINDA SBÜ ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HAS-TANESİNDE 14 EKİM 2021 TARİHİNDE UYGULAMAYA BAŞLANDIĞI DUYURULDU. İL SAĞIK MÜDÜRÜ OP. DR. İSMAİL BAŞIBÜYÜK İMZASIYLA YAPILAN AÇ IK

TURKOVAC Faz-3, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulamaya başlandı
13 views
16 Ekim 2021 - 14:10

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) iş birliğiyle geliştirilen TURKOVAC aşısının, “TURKOVAC İnaktif Rapel (3.Doz) Faz-3 Araştırması” kapsamında SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 14 Ekim 2021 tarihinde uygulamaya başlandığı duyuruldu.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük imzasıyla yapılan açıklamada, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de de Koronavirüs salgınında artış olduğu bu dönemde virüsle savaşta en etkili silahın aşı olduğu bilgisi paylaşıldı. Aşının, hastalığı ağır geçirmeyi engelleme ve yoğun bakım ihtiyacını azaltma noktasındaki etkinliği tüm dünyada yapılmış pek çok araştırma ile ortaya konduğu hatırlatılan açıklamada yaştan bağımsız olarak, aşılanmayan bireylerde yoğun bakım ihtiyacı ve ölümler olabildiğinden aşısız grup hem kendi hem de toplum sağlığı açısından tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek Covid-19 aşısı uygulanacak gruplar Bakanlığımız tarafından belirlenmiş, bu gruplara aşı uygulamasına başlanmıştır. Antalya ili olarak birinci doz aşılama oranımız yüzde 90,7, ikinci doz aşılama oranımız ise yüzde 75,0’dir. “Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir” dediğimiz bir dönemde, toplumun en temel ihtiyacı olan sağlıklı yaşam yönünde sağlanması gereken etkinin bilim ve teknoloji temelinde birlikte oluşturulması fırsatını birlikte yakalamalıyız.

Bu doğrultuda ülkemiz kaynakları ile yerli aşı çalışmalarında son aşamaya gelinmiş olup; Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) iş birliğiyle geliştirilen TURKOVAC aşısı, “TURKOVAC İnaktif Rapel (3.Doz) Faz-3 Araştırması” kapsamında ilimiz SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Has-tanesinde 14 Ekim 2021 tarihinde uygulamaya başlandı. Faz-3 çalışmasına katılmak isteyen gönüllülerimizde; 18-60 yaş arasında ve daha önce 2 doz Sinovac (CoronaVac) aşısı olması şartları aranıyor. Gönüllü olmak isteyen vatandaşlarımızı en kısa sürede 3. dozunu TURKOVAC aşısı yaptırmak üzere Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bekliyoruz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Samsun mutlu son masajMersin mutlu son masajManisa mutlu son masajSakarya mutlu son masajMuğla mutlu son masajOrdu mutlu son masajYozgat mutlu son masajİzmir mutlu son masajİstanbul mutlu son masajAdana mutlu son masajAydın mutlu son masajKocaeli mutlu son masajMuğla mutlu son masajYalova mutlu son masaj