Antalya Havadis

Varlık Mahallesi’nde içme suyu alt yapısı yenilenerek modernize edildi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MURATPAŞA İLÇESİ VARLIK MAHALLESİ’NİN İÇME SUYU ALTYAPISINI YENİLEDİ. ÇALIŞMA KAPSAMINDA BÖLGEDEKİ ŞEBEKE, MODERN ÖLÇÜM VE İZLEME ARAÇLARIYLA DONATILDI.

Varlık Mahallesi’nde içme suyu alt yapısı yenilenerek modernize edildi
41 views
20 Aralık 2020 - 10:20

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’nin içme suyu altyapısını yeniledi. Çalışma kapsamında bölgedeki şebeke, modern ölçüm ve izleme araçlarıyla donatıldı.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Varlık Mahallesi’nde başlattığı içme suyu çalışmasını kısa sürede tamamladı. Çalışma ile bölgedeki içme suyu şebeke hatları yenilenerek, sistem modernize edildi. Kullanım ömrünü tamamlamış olan borular ve pik borular değiştirilerek yüksek standartlı içme suyu boruları döşendi. Çalışmalar sonrasında asfaltlama işlemi de hızla tamamlanarak olası mağduriyetler önlendi.

Su kayıpları hesaplanıyor

Varlık Mahallesi’nde yapılan çalışma için izole edilmiş alt bölge (DMA) oluşturuldu. Böylece bölgenin içme suyu altyapısı arızalara, su kayıp ve kaçaklarına karşı daha ileri seviyede kontrol altına alındı. DMA noktaları oluşturulurken, alt bölgelerin girişlerine debimetre ve basınç metreler yerleştirildi. Vanalar eklenerek diğer kısımlardan ayrılan alt şebekeler oluşturuldu. Alt bölgeye verilen toplam su miktarı debimetrelerle ölçülüyor. Yasal tüketim ise tahakkuk edilen su faturalarından çıkarılıyor. Böylece su kayıpları hesaplanabiliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.