Antalya Havadis

Varsak-Masa Dağı arasında açılan yol Antalya Bulvarına bağlandı

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, VARSAK İLE MASA DAĞI ARASINDA AÇTIKLARI YOLLA, KEPEZ’İN İKİ YAKASINI BİRLEŞTİREREK, İLÇENİN DOĞU MAHALLELERİNİ ANTALYA BULVARINA BAĞLADIKLARINI SÖYLEDİ. TÜTÜNCÜ, “VARSAK, ALTINOVA VE YEŞİLIRMAK CADDESİ’NİN DOĞU KISMINDAKİ MAHALLELERİMİZDE OTURAN VATANDAŞLARIMIZ, İZMİR, AFYON, BURDUR, ANKARA VE İSTANBUL YÖNÜNE ULAŞIMI SAĞLAYAN KARAYOLUNA, ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNİ KULLANMADAN AÇTIĞIMIZ MASA DAĞI YOLUNDAN ULAŞABİLECEKLER” DEDİ.

Varsak-Masa Dağı arasında açılan yol Antalya Bulvarına bağlandı
81 views
28 Eylül 2020 - 14:00

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak ile Masa Dağı arasında açtıkları yolla, Kepez’in iki yakasını birleştirerek, ilçenin doğu mahallelerini Antalya Bulvarına bağladıklarını söyledi. Tütüncü, “Varsak, Altınova ve Yeşilırmak Caddesi’nin doğu kısmındaki mahallelerimizde oturan vatandaşlarımız, İzmir, Afyon, Burdur, Ankara ve İstanbul yönüne ulaşımı sağlayan karayoluna, şehir içi trafiğini kullanmadan açtığımız Masa Dağı yolundan ulaşabilecekler” dedi.

Hakan Tütüncü, ilçenin iki yakasını bir araya getiren ve Varsak- Masa Dağı yolunun Fevzi Çakmak Mahallesi kısmında devam eden yapım çalışmalarını inceledi. Yolun yapımı hakkında bilgi alan Tütüncü, ilçenin batısındaki Göçerler Mahallesi’nde yapımını başlattıkları 20 metre genişliğinde 3 bin metre uzunluğundaki yolu, doğudaki Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağladıklarını söyledi.

Tütüncü, ilçenin doğu mahallelerini Antalya Bulvarı’na bağlayan yolun Fevzi Çakmak Mahallesi kısmının yapımında zorlu coğrafi şartlarla mücadele ettiklerini belirterek, “Ekskavatör iş makineleriyle sert kayalar peynir kalıbı gibi keserek yolu, Masa Dağı’ndan aşağıya indirdik. Yolun, Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağlanmasının önündeki vadi engelini de hafriyatla aştık. Yol seviyesine getirebilmek için vadi tabanına şuana kadar 6 bin 520 kamyon hafriyat döktük. Böylelikle vadi tabanını yol seviyesine getirdik. Vadi engelinin aşılmasıyla da Varsak-Masa Dağı yolunu, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde açtığımız kısmıyla birleştirdik. Yolun vadi kısmında 5 bin kamyon daha hafriyat kullanacağız”

Hakan Tütüncü, Varsak-Masa Dağı yolunun Antalya’ya faydasıyla ilgili de şunları söyledi:

“Artık Varsak, Altınova ve Yeşilırmak Caddesi’nin doğu kısmındaki mahallelerimizde oturan vatandaşlarımız, İzmir, Afyon, Burdur, Ankara ve İstanbul yönüne ulaşımı sağlayan karayoluna, şehir içi trafiğini kullanmadan hızlı bir biçimde açtığımız Masa Dağı yolundan ulaşabilecekler. Varsak-Masa Dağı yolu, şehir içi trafiğini rahatlatırken, hemşerilerimizin trafikte geçirdikleri süreyi de azaltacak. Böylelikle yol, akaryakıt tasarrufu sağlarken, araç motorlarının daha az çalışacak olması da egzoz emisyonunu azaltacak. Bunun da çevreye olumlu bir katkısı olacak. Her yeni yol zamandan ve akaryakıttan tasarruf, azalan egzoz emisyonu ile çevreye katkı, trafik sıkışıklığına çözüm demek. Şehre kattığı değerse izahı gerektirmeyecek kadar açık. Kepez’in iki yakasının bir araya getiren bu yolu, dile kolay 10 bin kamyondan daha fazla hafriyat kullanarak açtık. Varsak-Masa Dağı yolu, Antalya’ya hayırlı olsun”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.