Antalya Havadis

AÜ bale sınavlarını anlık dijital olarak yaptı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI BALE ANA SANAT DALI BALE PROGRAMI, 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVINA KATILAN ÖĞRENCİLERİ DİJİTAL ALT YAPI KULLANARAK KARŞILIKLI ANLIK SES VE GÖRÜNTÜ İLETİMİ SİSTEMİYLE GERÇEKLEŞTİRDİ.

AÜ bale sınavlarını anlık dijital olarak yaptı
90 views
14 Ağustos 2020 - 16:00

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Bale Ana sanat Dalı Bale Programı, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavına katılan öğrencileri dijital alt yapı kullanarak karşılıklı anlık ses ve görüntü iletimi sistemiyle gerçekleştirdi.

Antalya Devlet Konservatuvarı Bale Salonu’nda gerçekleştirilen sınavda adaylar, sınava tek tek katılarak diğer adaylardan ve komisyondan izole bir şekilde sınava tabii tutuldu. Jüri olarak Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. İlknur Gora, Öğr. Gör. Aleksandr Volkov, Öğr. Elm. Alev Nur Mutal Aksoy ve Öğr. Elm. Özge Uygan’ın yer aldığı sınav değerlendirme komisyonu yan salondan sesin ve görüntünün anlık dijital olarak aktarılmasıyla adayların değerlendirmesini yaparken adaylarda komisyonu dinleyip izleyebildi. Sınava katılan adaylar bulaş riski en aza indirilmiş şekilde sınavlarını tamamladı.

Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, “Bu yıl dünyayı saran, eğitim sistemini ve sınavları da yakından etkileyen pandemi sebebiyle Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı 2020-2021 eğitim öğretim yılı özel yetenek sınavına katılan öğrencilerin sınav yönteminde bir ilke imza atarak, dijital alt yapı sistemini kullandık. Karşılıklı anlık ses ve görüntü iletimiyle canlı ancak diğer adaylardan ve komisyondan izole bir sınav şekli ile sınavlar gerçekleştirildi.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Yağışan, “Pandemi dönemi sanat eğitimi veren okullar içinde sistemi ilk uygulayan Konservatuvarımız bulaş riskini en aza indiren oldukça başarılı bir sınav dönemi geçirmektedir. Aldığı çevresel ve uygulama tedbirleri yanında Tıp Fakültemizin de desteğiyle herhangi bir sağlık problemine karşı sınav esnasında öğrencilere bir paramedik sağlık görevlisi de eşlik etti.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.